Twitter у вівторок подала до суду на американського бізнесмена Ілона Маска, пише Reuters. Компанія звинувачує мільярдера в порушенні умов угоди про покупку соціальної мережі.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Twitter вимагає, щоб суд зобовʼязав главу Tesla и SpaceX завершити угоду та придбати акції за раніше встановленою ціною – $54,2 за акцію.
- У позовній заяві, зокрема, зазначено, що «Маск імовірно впевнений, що може передумати, завдати шкоди компанії, знищити її біржову ціну і спокійно піти».
- З моменту оголошення про угоду у компанії «на підйомі» кількість звільнень, йдеться також у заяві.
- У Twitter також повідомили, що не надали Маску більше даних про спам-акаунти через побоювання, що він відмовиться від угоди і займеться створенням конкуруючої платформи.
- Компанія також звинуватила мільярдера в тому, що той «таємно» скуповував великі пакети акцій компанії в січні-березні, не повідомивши про це регуляторів.
- У вівторок акції Twitter коштували трохи більше $34 – у квітні, коли угоду з Маском було схвалено Радою директорів соцмережі, вонb котирувалася на рівні понад $50.
Контекст
25 квітня Ілон Маск домовився із керівництвом Twitter про купівлю соцмережі за $44 млрд. Акціонери мали отримати по $54,2 за кожну акцію. Це майже на 40% більше за вартість акцій на 1 квітня, коли Маск оголосив про придбання 9% акцій. Закрити угоду планувалося до кінця 2022 року.
Згодом Маск оприлюднив пакет фінансування в розмірі $44 млрд для своєї пропозиції щодо поглинання Twitter. Документ він подав до американської Комісії з цінних паперів та бірж. $25,5 млрд бізнесмену погодилися позичити кілька банків на чолі з Morgan Stanley, який надасть кредит на $12,5 млрд під заставу акцій Tesla. Ще $21 млрд Маск був готовий надати особисто.
В середині травня Маск повідомив про призупинення операції з купівлі Twitter до отримання від соцмережі реальної статистики з фейкових акаунтів.
Маск відмовився від угоди на початку липня під приводом, що Twitter не надав йому даних для незалежної оцінки кількості ботів та спам-акаунтів у соцмережі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.