Станом на 27 травня на Донеччині працює 30% базових станцій оператора «Київстар», а в Луганській – 0. Про це у Фейсбуці повідомив президент «Київстар» Олександр Комаров.
Ключові факти
- «На тимчасово неконтрольованих територіях Херсонської та Запорізької областей телеком-мережа компанії тримається, але це більше схоже на чудо, яке створюють люди», – написав Комаров.
- «Київстар» також працює над відновленням мережі у звільнених регіонах. У травні компанія відновила роботу 200 сайтів. Досі не працює 800 сайтів.
- У Київській та Чернігівській областях вдалося повернути майже 100% базових станцій в ефір. «Поки що не працюють кілька десятків БС (базових станцій. – Forbes), на яких були зруйновані антенно-щоглові споруди, плануємо відновити їх впродовж найближчих місяців», – написав президент компанії. У Харківській області працює майже 80% базових станцій.
- Також компанія працює над відновленням домашнього інтернету в містах, які найбільше постраждали від загарбників: в Ірпені Київської області було зруйновано майже 80% всієї інфраструктури домашнього інтернету, у Чернігові – 30%. В Охтирці «Київстар» уже повністю відновив свою мережу.
- Доступом до інтернету обладнано 1150 бомбосховищ з найбільшою кількістю у Львові, Житомирі, Запоріжжі, Кривому Розі та Києві. «Здається, не так багато людей ними користуються останнім часом, але краще бути підготовленими до будь-яких сценаріїв», – написав Комаров.
- 14 міст у Західній Україні, серед яких Хмельницький, Рівне, Тернопіль та Ужгород, закінчили підготовчий процес для модернізації FTTB-мережі «Київстар» до 1 Gbit/s. Основні роботи розпочнуться в червні. «Плануємо охопити цією пропозицією 42% своєї мережі фіксованого зв’язку. Інвестуємо у майбутнє України», – написав президент «Київстар».
Контекст
Оператор «Київстар» не підраховував ще збитки, завданні війною, говорив Комаров в інтервʼю «Інтерфакс-Україна» у травні. Лише у Київській, Чернігівській та Сумській областях було пошкоджено близько 30–35% всіх сайтів, близько 10–15% сайтів – зруйновано. Будівлю у Маріуполі майже знищено. Відбудувати один зруйнований сайт коштує близько 1,5 млн грн, говорив Комаров.
За його словами, пошкодження сайтів у Донецькій та Луганській областях найбільші. «На сьогоднішній день у Херсонській області там, де окупація відбувалася швидко, рівень руйнувань не дуже високий. Але там ми не контролюємо мережу. Ми розуміємо, що мережа працює, але територія під контролем окупантів, і зараз ми не знаємо, який буде сценарій розвитку подій, що там залишиться, коли ворог піде. Тому зараз казати про якісь збитки – зарано», – сказав Комаров.
Компанія реєструє всі випадки пошкоджень і подає їх до правоохоронних органів. Очікується, що їх відшкодує страхова компанія.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.