Категорія
Новини
Дата

У ФДМУ розповіли, коли оголосять конкурс на приватизацію активів Дерипаски та ТРЦ Ocean Plaza

У Фонді державного майна (ФДМУ) розраховують оголосити конкурс на приватизацію заводу Дерипаски та російської частки ТРЦ Ocean Plaza у другому-третьому кварталі цього року. Про це в інтервʼю Forbes розповів голова ФДМУ Рустем Умєров. 

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За словами Рустема Умєрова, Миколаївський глиноземний завод, який належав російському бізнесмену Олегу Дерипасці ФДМУ може виставити на приватизацію у другому-третьому кварталі цього року. 
  • Наразі, ФДМУ юридично ще не отримав в управління завод. «Щойно отримаємо його в управління, плануємо швидко виставляти на аукціон», – стверджує Умєров. Загалом на підготовку обʼєкта до приватизації потрібно від 60–90 днів, каже голова ФДМУ.
  • Інший обʼєкт, який у ФДМУ планують швидко виставити на приватизацію – 66,65% акцій ТРЦ Ocean Plaza. «Ми вважаємо, цей обʼєкт доцільно продати», – каже Умєров. Щодо термінів – те саме, що й із Миколаївським: 90 днів на аудит – і можна оголошувати аукціон, каже голова ФДМУ.
  • Якщо держава передасть нам інші російські активи, які буде конфісковано рішенням суду, виставлятимемо їх на приватизацію, зазначає Умєров. «По всіх кейсах ми рухаємося максимально швидко», – додає голова ФДМУ. 

Контекст

16 лютого ВАСК задовольнив позов Мінюсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російському мільярдеру Олегу Дерипасці, зокрема і Миколаївського глиноземного заводу.

У березні Вищий антикорупційний суд (ВАСК) конфіскував активи Аркадія Ротенберга, серед яких 66,65% акцій ТРЦ Ocean Plaza. Ротенберга називають близьким другом Путіна. Саме з ним пов’язують будівництво Кримського мосту. В жовтні 2022 року до Ротенберга було застосовано санкції РНБО.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні