ВАКС конфіскував українські активи Ротенберга, серед них – частка в ТРЦ Ocean Plaza /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ВАКС конфіскував українські активи Ротенберга, серед них – частка в ТРЦ Ocean Plaza

Getty Images

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції до російського бізнесмена та його сина, а також ще двох російських громадян, щодо конфіскації їхніх українських активів, йдеться у повідомленні ВАКС. За словами очільника фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, йдеться про активи Аркадія Ротенберга, серед яких ТРЦ Ocean Plaza.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Суд вирішив стягнути в дохід держави частку у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ «Авангард-Віларті», право на яку зареєстроване компаніями «Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД» (Ocean Plaza Project (Cyprus) Limited) та «Ітодер Інвестментс Лімітед» (Ethoder Investments Limited).
  • Також стягнуто частку у розмірі 66,65 % статутного капіталу ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (власник ТРЦ Ocean Plaza), право на яку зареєстроване за ТОВ «Авангард-Віларті».
  • Апеляційна скарга може бути подана упродовж п’яти днів з дня проголошення рішення.
  • За словами Арахамії, рішення вступить в силу через 10 днів, якщо сторона відповідача не захоче оскаржити його в апеляційному порядку. 
  • «Майно близького друга Путіна перейде у власність держави й буде передане в управління Фонду держмайна. Ми попереджали, що російські олігархи заплатять за злочини проти України. У гру вступають механізми притягнення росіян до юридичної відповідальності», – додав він.

Контекст

Аркадій Ротенберг – четвертий російський олігарх, у якого може бути конфісковано активи в Україні. До цього ВАКС уже стягнув активи олігарха – виробника зброї Володимира Євтушенкова; власника заводу, який допомагав виготовляти титан для російської оборонки, Михайла Шелкова та Олега Дерипаски, у якого, зокрема, конфіскували Миколаївський глиноземний завод (наразі розглядається апеляція). 

Загалом це 16-й позов Мін’юсту про конфіскацію за спеціальним механізмом, який почав працювати з кінця травня 2022 року, однак лише четвертий позов проти російського олігарха, зазначають в Інституті законодавчих ідей.

Ротенберга називають близьким другом Путіна. Саме з ним пов’язують будівництво Кримського мосту. В жовтні 2022 року до Ротенберга було застосовано санкції РНБО.

Нещодавно Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) зареєстрував позовну заяву Міністерства юстиції до російського олігарха Аркадія Ротенберга та його сина про застосування конфіскаційної санкції. Сімʼя Ротенбергів володіє часткою в компанії, якій належить ТРЦ Ocean Plaza. Як зазначає Інститут законодавчих ідей, загальна кількість сторін у справі – 19. Третьою особою, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, є український бізнесмен Василь Хмельницький, який у 2020 році викупив частку в бізнесі Ротенберга. Іншу частину викупили громадяни Швейцарії Сюзанна та Андреа Рішааль Валлабх, які теж проходять у справі як треті сторони.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні