Унаслідок атаки безпілотника в Курській області РФ загорівся резервуар із паливом на нафтобазі Михайлівського гірничо-збагачувального комбінату ім. А.В. Варичева в Желєзногорську, пише російська служба BBC. Пізніше курський губернатор повідомив про атаку другого безпілотника.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Раніше курський губернатор Роман Старовойт заявив, що після атаки українського безпілотника в Желєзногорському районі виникла пожежа на складі паливно-мастильних матеріалів. «Горить резервуар із паливом, постраждалих немає», – писав губернатор у телеграм-каналі.
- Близький до російських правоохоронних органів телеграм-канал 112 публікує відео пожежі, ймовірно, на території ГЗК.
- О 10:23 за Києвом губернатор Старовойт повідомив про атаку другого безпілотника. «Другий український безпілотник влучив у склад ПММ Михайлівського ГЗК у Желєзногорському районі. Постраждалих нема, оперативні служби на місці», – написав він у телеграм-каналі.
Контекст
Михайлівський ГЗК – одне з найбільших у РФ підприємств із видобутку та збагачення залізної руди. Підприємство належить компанії «Металоінвест» російського олігарха Алішера Усманова.
У грудні минулого року Михайлівський ГЗК уже потрапляв під удар дрона. 24 лютого атаку зазнав найбільший у Росії Новолипецький металургійний комбінат.
У ніч на 21 січня два дрони успішно атакували промислові потужності нафтопереробного російського заводу «Новатек» на території порту Усть-Луга. Як результат – російський порт Усть-Луга зупинився на добу, а відновлення роботи заводу може зайняти тижні та місяці. Скільки від цього удару може втратити найбільша російська приватна нафтова компанія «Новатек» та які цілі можуть бути наступними, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.
У Росії за місяць спалахнули три нафтопереробні заводи, нафтовий термінал і кілька нафтобаз. Під атаками дронів опинилася інфраструктура, яка торік принесла РФ третину експортних надходжень. Що стоїть за цими атаками та які наступні цілі, читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.