Після чергової хвилі російських атак співробітники української розвідки помітили уламки дозвукової крилатої ракети Х-55, розробленої в 1970-х для перевезення ядерної боєголовки, повідомив представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький, пише The New York Times. Нині окупанти мають запас на здійснення трьох-пʼяти хвиль ракетних ударів по Україні.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- За словами Скібіцького, ракета й бомбардувальник, який її, найпевніше, доставив, були частиною складу зброї, переданої Росії Україною у 1990-х роках у межах міжнародної угоди, спрямованої на забезпечення суверенітету й територіальної цілісності України. Наступного місяця українські сили виявили залишки ще двох ракет Х-55, обидві зі знятими боєголовками, та обидві з тієї самої партії озброєнь, яку Україна відправила Росії відповідно до угоди.
- Ці три ракети є частиною великої кількості модернізованих старих ракет, що використовуються для ударів, деякі з яких використовуються як помилкові цілі, а деякі модернізовані з боєголовками.
- У межах Будапештського меморандуму Україна погодилася відмовитися від свого ядерного арсеналу – третього за величиною у світі, – і передати всі ядерні боєголовки Росії для виведення з експлуатації в обмін на безпекові гарантії. «Також передані всі балістичні ракети, стратегічні бомбардувальники Ту-160 і Ту-95, – сказав Скібіцький. – Зараз проти нас із цими бомбардувальниками застосовують ракети Х-55. Було б краще, якби ми передали їх до США».
- «За нашими розрахунками, у них є ракети ще на три-пʼять хвиль ударів, – сказав він. – Це якщо в одній хвилі буде від 80 до 90 ракет».
- У той час як запаси найсучасніших високоточних ракет у Росії добігають кінця, російські заводи зброї змогли побудувати 240 високоточних крилатих ракет Х-101 і близько 120 крилатих ракет морського базування «Калібр» від початку війни, що складає близько 40 нових ракет на місяць.
- З жовтня, за словами представника ГУР, схеми польотів російських бомбардувальників змінюються, вони обирають обхідні маршрути, щоб уникнути протиповітряної оборони. Але вони не заходять у повітряний простір України, що обмежує їхню ефективність. Зазвичай українська розвідка має близько години після зльоту російських бомбардувальників з бази, щоб відстежити польоти, перш ніж пілоти дістануться «зони вогню» і запустять ракети.
Контекст
5 грудня Росія завдала восьмого масованого удару по енергетичних обʼєктах України. Загалом було випущено понад 70 ракет, з яких збито більш як 60, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.
Були влучання в енергооб’єкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Проте, за його словами, енергетична система України функціонує та залишається цілісною після чергового масованого обстрілу з боку Росії.
Росія за 5 грудня випустила по території України ракети різних типів, загальна сума яких, за підрахунками Forbes, становить $400–500 млн.



Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.