Падіння фондового ринку на початку року призвело до найтривалішого періоду відсутності великих IPO технологічних компаній США у цьому столітті, пише Financial Times із посиланням на дослідження Morgan Stanley. Експерти обережно оцінюють темпи відновлення навіть після деяких ознак життя в інших секторах.
Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.
Ключові факти
- За підрахунками аналітиків Morgan Stanley, до 21 вересня, період, протягом якого не проведено жодного IPO на суми понад $50 млн, становитиме 238 днів. Це бʼє рекорди, встановлені після фінансової кризи 2008 року та краху доткомів на початку 2000-х, зазначає видання.
- Боротьба ФРС з інфляцією за рахунок агресивного підвищення процентних ставок викликає побоювання рецесії у США. В результаті індекс NASDAQ Composite, в якому домінують технологічні компанії, упав цього року майже на 28%, при тому що індекс широкого ринку S&P 500 знизився трохи більш ніж на 19%.
- «Зараз на ринку існує величезна невизначеність, а невизначеність – ворог ринку IPO», – вважає голова відділу ринків акцій у сфері технологій у SVB Securities Метт Волш.
- За його словами, без «деякої стабілізації в перспективах» інвестори віддадуть перевагу відступу і купівлі вже випущених цінних паперів, а «не рухатимуться далі кривою ризику і купуватимуть технологічні IPO».
- Минулого тижня страхова компанія Corebridge провела перше із січня IPO у США на $1 млрд. Але навіть після цієї угоди загальні обсяги IPO у США знизилися на 94% у річному обчисленні, зазначає FT.
- У 2022 році компанії у США залучили лише $7 млрд порівняно з $110 млрд за той же період минулого року, свідчать дані Dealogic.
Контекст
Загальний обсяг глобального IPO у січні 2022 року становив $26,7 млрд. Це на 60% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Відкладені IPO почали накопичуватися через нестабільність на ринках
Загальна кількість IPO у 2021 році досягла 1000, а обсяг залучених коштів становив $315 млрд, хоча раніше ніколи не перевищував $200 млрд. Водночас динаміка котирувань акцій після IPO була слабкою. Папери приблизно двох третин компаній, що вийшли на відкритий ринок минулого року через IPO, торгувалися нижче за ціну розміщення.

