Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Угорщина блокує план ЄС щодо пакету допомоги Україні на €18 млрд

Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга Фото Shutterstock

Угорщина повідомила міністрам фінансів ЄС на зустрічі в Брюсселі, що не підтримає необхідні зміни для підготовки пакету на €18 млрд для підтримки України наступного року, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Ключові факти

  • У середу Єврокомісія запропонує Києву пільгові кредити, але ця ініціатива вимагатиме використання додаткового простору у бюджеті ЄС. 
  • Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга сказав своїм колегам, що не підтримає такий варіант, який потребує одностайного погодження урядами всіх 27 країн-членів ЄС.

Контекст

21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі €1,5 млрд та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Єврокомісія цього тижня представить програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Програма передбачає фінансування українського бюджету у розмірі до €1,5 млрд на місяць, що в загальному становить до €18 млрд. 

У понеділок міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не підтримає план довгострокової фінансової підтримки України.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні