Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн /Christophe Licoppe/audiovisual.ec.europa.eu
Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія представить програму підтримки України на €18 млрд

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн Фото Christophe Licoppe/audiovisual.ec.europa.eu

Європейська комісія цього тижня представить програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провела розмову з президентом Володимиром Зеленським, де повідомила його про представлення цього тижня програми фінансової допомоги на 2023 рік.
  • Програма передбачає фінансування українського бюджету у розмірі до €1,5 млрд на місяць, що в загальному становить до €18 млрд. 
  • Обидва лідери визнали важливість забезпечення передбачуваного та регулярного фінансування основних функцій держави. Підтримка у формі пільгових довгострокових позик із покриттям процентних витрат також сприятиме реформам України та її шляху до членства в ЄС, йдеться у повідомленні.
  • Голова Єврокомісії підтвердила, що ЄС продовжує надавати гуманітарну допомогу Україні, особливо взимку. 
  • Зеленський і фон дер Ляєн також обговорили важливість забезпечення експорту української сільськогосподарської продукції та плани щодо розширення пропускної спроможності пунктів пропуску між Україною та ЄС.

Контекст

Наприкінці вересня стало відомо, що США вимагають від ЄС прискорити фінансову допомогу Україні. Вашингтон часто контактував з Єврокомісією та державами-членами ЄС щодо необхідності «оперативно надати обіцяну економічну допомогу Україні, – сказала одна з офіційних осіб США, додавши: Ми повторюємо наш заклик до всіх партнерів України якнайшвидше надати обіцяну допомогу Україні, збільшити свої зобовʼязання та віддавати перевагу допомоги у вигляді грантів, а не кредитів».

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія працює над тим, щоб надавати Україні близько €1,5 млрд бюджетної підтримки щомісяця у 2023 році.

21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі €1,5 млрд та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні