Угорська енергетична компанія MOL Group досягла угоди, яка забезпечить безперервне постачання російської сирої нафти трубопроводом «Дружба», що проходить через Україну, йдеться в повідомленні фірми.
Україна влітку посилила санкції проти «Лукойла», і це вдарило по Угорщині та Словаччині, які отримали винятки з енергетичних санкцій ЄС проти Росії.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- MOL Group уклала угоди з постачальниками нафти та операторами трубопроводів для забезпечення безперервного транспортування сировини трубопроводом «Дружба» через Білорусь та Україну до Угорщини та Словаччини.
- Відповідно до угод, з 9 вересня зазначені обсяги нафти на кордоні Білорусі та України стають власністю MOL Group. Згідно із заявою, повністю оновлені транспортні угоди та нові домовленості про придбання сирої нафти відповідають санкціям і положенням ЄС та України.
- «Нова угода забезпечує стійке рішення для транспортування нафти трубопроводом «Дружба»… вона дозволяє MOL продовжувати використовувати найефективнішу та найнадійнішу технологію переробки нафти на НПЗ в Угорщині та Словаччині, і, зрештою, сприяє забезпеченню безпеки поставок в обидві країни», – заявив виконавчий віце-президент MOL Group Downstream Габріель Сабо.
- Він не уточнив, яка компанія тепер здійснюватиме постачання. Раніше російська сторона відповідала за доставку сирої нафти до пунктів в Угорщині та Словаччині, які розташовані неподалік кордону з Україною.
Контекст
Угорщина та Словаччина отримали тимчасове звільнення від енергетичних санкцій Європейського союзу проти Росії. Після того, як Україна посилила санкції проти «Лукойлу» у липні, Угорщина та Словаччина отримували сиру нафту через виробників, таких як ПАТ «Татнефть».
Російська нафта становить 35-40% сировини на єдиному словацькому НПЗ. Продукція, виготовлена з цієї нафти, також експортується до України та Чехії, а звідти до багатьох країн Центральної Європи.
Постачання «Лукойл», що проходять через Україну, становлять близько 25-30% імпорту нафти до Угорщини.
Північна гілка нафтопроводу «Дружба» проходить через Білорусь, Польщу та Німеччину. Постачання російської нафти в Європу нею було припинено з середини 2023 року згідно з санкціями ЄС. Південна гілка нафтопроводу проходить через Угорщину, Словаччину та Чехію, для них було зроблено виняток з санкцій через залежність від російського палива.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.