Категорія
Новини
Дата

Україна готова до сценарію, що Росія зупинить транзит газу протягом зими – Галущенко

Росія будь-якої миті може зупинити транзит газу. Україна до цього готова і розраховує на стабільний імпорт газу з ЄС, щоб уникнути кризового сценарію. Про це в інтерв’ю Forbes розповів міністр енергетики Герман Галущенко.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Україна давно враховує те, що Росія може зупинити транзит будь-якої мить. «Ці ризики прораховані», – каже Герман Галущенко.
  • Ризики припинення транзиту – одна з причин необхідності імпорту протягом опалювального сезону. Для підтримки достатнього тиску у трубі буде потрібен певний обсяг газу. «Це невеликий обʼєм, але він має бути».
  • Наразі Росія продовжує транспортувати газ через Україну.

Контекст

Україна та Росія підписали газовий контракт напередодні 2020 року. Умови – гарантовані мінімальні обсяги транзиту газу на рівні 65 млрд кубометрів у 2020 році і по 40 млрд кубометрів – у 2021–2024 роках. Контракт розрахований на п’ять років із можливою пролонгацією ще на 10 років.

У ніч перед початком повномасштабної війни 24 лютого Росія удвічі наростила транзит, майже досягнувши максимально допустимого рівня за контрактом, повідомив Герман Галущенко.

У травні через втручання російських військових у роботу газотранспортної системи Україна зупинила транзит з Росії за одним з двох напрямків, який проходить тимчасово окупованою територією. Тоді «Газпром» погрожував скоротити обсяг транзиту газу.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні