Україна має отримати запрошення до НАТО, коли дозволять безпекові умови. Про це заявив президент Володимир Зеленський, прибувши на другий день саміту у Вільнюсі, пише ЄП.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- «Ми матимемо запрошення, коли дозволять умови безпеки», – сказав Зеленський.
- За словами президента, сьогодні він обговорить з партнерами питання озброєння України та ситуацію на полі бою.
- «Ми обговоримо також гарантії безпеки, які потрібні Україні на шляху до НАТО», – заявив він.
Контекст
Україна очікувала отримати на саміті у Вільнюсі чіткі й конкретні гарантії безпеки та її майбутнього членства в Альянсі.
Минулого тижня Зеленський заявив, що як підсумок саміту ідеальним було б запрошення України до Альянсу. Він додав, що Україна розуміє, що можуть бути труднощі в отриманні обʼєднаної підтримки всіх партнерів Альянсу.
Напередодні президент України дорогою на саміт НАТО відреагував на кулуарні розмови партнерів про те, що на саміті замість членства в Альянсі обговорюватимуть лише умови для запрошення України в НАТО.
«Ми отримали сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І я хочу підкреслити: це формулювання тільки щодо запрошення, а не щодо членства України. Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових меж і для запрошення, і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення України…», – наголошується в повідомленні.
11 липня Саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо шляху України до членства в Альянсі.
Перший елемент – нова багаторічна програма підтримки для України. Другий елемент – утворення Ради Україна – НАТО. Третій елемент – лідери країн Альянсу підтвердили, що Україна у майбутньому стане членом НАТО.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства у НАТО.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.