Україна хотіла б мати гарантії безпеки з боку держав-членів НАТО, доки вона рухається шляхом вступу до Альянсу, заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє пресслужба голови держави. Таким чином Зеленський прокоментував свої очікування від майбутнього саміту НАТО влітку у Вільнюсі.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- «Так, ми запрошені, але ми хотіли б, щоб були відповідні кроки вперед, окрім того статусу, який сьогодні є в нас у відносинах із НАТО», – заявив Зеленський на пресконференції з премʼєр-міністром Фінляндії Санною Марін.
- Він подякував державам–членам Північноатлантичного альянсу за підтримку України, але наголосив, що Україні необхідні гарантії безпеки.
- «Навіть якщо ми не можемо бути в НАТО під час війни, ми хотіли б мати відповідні гарантії безпеки на цьому шляху, поки ми ще не в НАТО. Саме відповідних кроків назустріч із боку держав НАТО до України до гарантій безпеки ми й очікуємо на цьому Вільнюському саміті. Будемо працювати над цим», – сказав президент.
Контекст
Президент Володимир Зеленський 30 вересня минулого року оголосив про подання Україною заявки на пришвидшений вступ до НАТО. Для вступу необхідно досягти згоди всіх членів Альянсу. За словами Зеленського, поки йтиме пошук консенсусу, Україна пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки, розроблені Києвом разом із західними партнерами.
На початок року підтримка вступу до НАТО зросла та є найвищою за історію спостережень. На референдумі цю ініціативу підтримали б 86%, проти були би 3%, не проголосували б 8%, свідчать результати опитування групи «Рейтинг», що відбулося 14–16 січня.
Україна стане членом Північноатлантичного альянсу в «довгостроковій перспективі». Про це сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він наголосив, що Україні зараз потрібно зберегти незалежність на фоні загрози з боку РФ, пише BBC.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.