Україна повідомила інвесторам, що розраховує на успіх своєї мети з реструктуризації боргу до закінчення терміну дії мораторію на виплати до 1 серпня (Переговори можуть бути продовжені і після цієї дати, за умови ухвалення низки рішень. – Forbes Ukraine). Про це повідомили два джерела Reuters після телефонної розмови Міністерства фінансів з кредиторами.
Україна має непогашені $19,7 млрд за своїми міжнародними облігаціями і винна $2,6 млрд за ВВП-варантами – інструментом з фіксованим доходом, виплати за яким привʼязані до економічного зростання.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За словами джерел, Україна також має намір включити ВВП-варанти у свої зусилля щодо реструктуризації міжнародних облігацій на суму близько $20 млрд.
- Телефонна розмова знаменує собою частину нових зусиль України щодо взаємодії з інвесторами після того, як формальні переговори щодо реструктуризації у червні завершилися без досягнення угоди. У розмові взяв участь урядовий уповноважений державним боргом України Юрій Буца, який керує взаємодією країни з кредиторами, до нього приєдналися представники уряду та голова місії МВФ в Україні Гевін Грей, повідомили джерела.
- З боку кредиторів до групи приєдналися члени Спеціального комітету кредиторів, а також інвестори, які не входили до групи.
- «Вони вважають, що угода може бути досягнута найближчим часом», – сказало одне із джерел на умовах анонімності.
Контекст
Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплат відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів.
У строк до липня 2024 року підлягали погашенню три випуски єврооблігацій України на загальну суму понад $3 млрд: 1 вересня 2022 року – на $912,35 млн, 1 вересня 2023-го – на $1 млрд 355,23 млн і 1 лютого 2024 року – на $750 млн.
Виплати відсотків за ними та ще 10 випусків єврооблігацій у наступні 24 місяці склали б за поточними ставками близько $3 млрд.
У вересні 2022 року Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом із групою кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.
Уряд України з кінця 2023 року обговорює з великими інвесторами плани реструктуризації та можливість залучення нового фінансування.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.