Міністерство фінансів продовжує переговори про реструктуризацію з власниками єврооблігацій, зокрема про часткове списання боргу, повідомив міністр Сергій Марченко на «Годині запитань до уряду» у Верховній Раді, пише «Інтерфакс-Україна».
Ринок із середини весни очікує пропозиції Мінфіну про нову реструктуризацію комерційного боргу за єврооблігаціями. Повідомлялося, що їхні власники сформували так званий комітет кредиторів перед можливою реструктуризацією.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- «Ми зараз проводимо переговори з кредиторами з приводу реструктуризації і, зокрема, це передбачає часткове списання боргів. Тому очікуйте новин», – сказав міністр фінансів у Верховній Раді.
- За його словами, переговори стануть публічними вже незабаром.
- «Найближчим часом ці переговори будуть публічними, і ми зможемо з вами окремо щодо них переговорити», – додав Марченко.
Контекст
Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплат відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів.
У строк до липня 2024 року підлягали погашенню три випуски єврооблігацій України на загальну суму понад $3 млрд: 1 вересня 2022 року – на $912,35 млн, 1 вересня 2023-го – на $1 млрд 355,23 млн і 1 лютого 2024 року – на $750 млн.
Виплати відсотків за ними та ще 10 випусків єврооблігацій у наступні 24 місяці склали б за поточними ставками близько $3 млрд.
У вересні 2022 року Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом із групою кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.
Уряд України з кінця 2023 року обговорює з великими інвесторами плани реструктуризації та можливість залучення нового фінансування.
29 березня цього року міністр фінансів України Сергій Марченко та надзвичайний і повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк підписали двосторонню угоду щодо відтермінування виплат за державним боргом. Укладання угоди було передбачено Меморандумом про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним боргом із групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.
За словами Марченка, підписання угоди дозволить зменшити боргове навантаження на державний бюджет та спрямувати кошти, що мали бути сплачені на погашення та обслуговування боргових зобов’язань, на потреби соціальної та гуманітарної сфер.
Агентство Reuters із посиланням на джерела писало, що Україна буде готова надіслати власникам єврооблігацій план реструктуризації на $20 млрд на початку травня. За словами співрозмовників агентства, власники облігацій сподіваються вийти з реструктуризації боргу з новими облігаціями, які б передбачали виплату відсотків із самого початку.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.