Категорія
Новини
Дата

Україна очікує від ЄС €2,5 млрд у листопаді, ще €500 млн – у грудні

Україна очікує надходження наступного траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу розміром €2,5 млрд у листопаді, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в коментарі «Інтерфакс-Україна».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Марченко нагадав, що Україна вже отримала €3 млрд з макрофінансової допомоги на €9 млрд. «Наразі очікуємо €2,5 млрд у листопаді та €500 млн – у грудні, сказав голова Мінфіну.
  • За словами Марченка, щодо ще €3 млрд тривають внутрішні дебати в ЄС, в якій формі їх надати. «Ми, звичайно, говоримо, що нам вони потрібні», – наголосив міністр фінансів.

Контекст

У червні ЄС затвердив виділення Україні €9 млрд допомоги. Програма макрофінансової допомоги для Києва складатиметься з 25-річних позик із 10-річним пільговим періодом, у цей період виплата відсотків за кредитами буде покриватися за рахунок бюджету ЄС. Перший транш у розмірі €500 млн надійшов в Україну 1 серпня, другий – 2 серпня.

У вересні Єврокомісія запропонувала виділити додатково €5 млрд макрофінансової допомоги Україні в рамках загального пакету допомоги на €9 млрд. 15 вересня Європарламент підтримав рішення комісії.

24 жовтня канцлер Німеччини Олаф Шольц і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонували запустити новий «План Маршалла» для післявоєнного відновлення України. За словами фон дер Ляєн, координаційна платформа для відбудови України має бути створена до кінця 2022 року або на початку 2023 року.

Вона наголосила, що Україні потрібно €3–5 млрд на місяць для поточних потреб, а Світовий банк оцінив збитки у €350 млрд. «Одна країна не здатна самостійно покрити такі втрати», – заявила фон дер Ляєн.

За її словами, ЄС працює над тим, щоб наступного року виділити €1,5 млрд на місяць, тобто €18 млрд на рік. «Термінові потреби, етап, який потрібно починати зараз – це перша стадія відбудови. Далі відбудова має базуватися навколо інтеграції України у Євросоюз», – наголосила голова Єврокомісії.

За прогнозами МВФ, потреби України у зовнішньому фінансуванні становитимуть близько $3 млрд на місяць протягом 2023 року у кращому разі, але можуть зрости до $5 млрд, якщо російські атаки стануть «ще драматичнішими».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні