Україна оголосила про успішне завершення реструктуризації боргу та проведення розрахунків за 13 серіями державних єврооблігацій та гарантованих державою єврооблігацій, випущених «Укравтодором». Відповідне повідомлення опубліковане на сайті Лондонської фондової біржі 3 вересня. Завдяки реструктуризації держборг України скоротився на близько $9 млрд, повідомила пресслужба Міністерства фінансів.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Процес реструктуризації включав обмін 13 серій державних єврооблігацій і однієї серії гарантованих державою єврооблігацій «Укравтодору» на суму близько $20,5 млрд ($23,4 млрд з урахуванням відсотків) на вісім нових серій єврооблігацій із номінальною вартістю $15,2 млрд.
- У результаті цієї угоди державний та гарантований державою борг України скоротився на близько $9 млрд.
- «Це означає номінальне зниження вартості боргу на 37% з першого дня дії угоди і зменшення чистої приведеної вартості боргу на близько 60% (при ставці дисконтування 14%). Це одне з найбільших списань боргу в нещодавніх реструктуризаціях суверенного боргу», – пояснили в Мінфіні.
- Боргові виплати знижуються на 93%, що призведе до економії $11,4 млрд протягом наступних трьох років. Окрім цього, витрати на обслуговування і погашення боргу до 2033 року зменшаться на 77%, що дасть можливість заощадити загалом $22,8 млрд, наголосив Мінфін.
- Угода відповідає цілям програми МВФ щодо стійкості боргу і була схвалена групою кредиторів України.
- Реструктуризація була виконана у співпраці з White & Case як юридичними радниками та Rothschild & Co як фінансовими радниками Міністерства фінансів.
Контекст
Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплату відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також про перегляд умов щодо ВВП-варантів.
У строк до липня 2024-го підлягали погашенню три випуски єврооблігацій України на загальну суму понад $3 млрд: 1 вересня 2022 року – на $912,35 млн, 1 вересня 2023-го – на $1 млрд 355,23 млн і 1 лютого 2024 року – на $750 млн.
Перший раунд діалогу Мінфіну з комітетом кредиторів оприлюднено Лондонською фондовою біржею 17 червня. Уряд представив два варіанти реструктуризації.
22 липня Україна досягла принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій. За угодою, існуючі єврооблігації в обігу будуть обміняні на пакет нових єврооблігацій із номінальним зниженням вартості боргу на 37% на початковому етапі та зменшенням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.
28 липня Україна остаточно погодила угоду про реструктуризацію євробондів. Понад 97% власників державних єврооблігацій та гарантованих державою єврооблігацій «Укравтодору» загальною вартістю $20,47 млрд ($23,4 млрд з урахуванням відсотків) проголосували за запропонований формат угоди.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.