Україна 28 липня остаточно погодила угоду про реструктуризацію євробондів. Понад 97% власників державних єврооблігацій та гарантованих державою єврооблігацій «Укравтодору» загальною вартістю $20,47 млрд ($23,4 млрд з урахуванням відсотків) проголосували за запропонований формат угоди, йдеться у пресрелізі Міністерства фінансів України.
Що передбачає реструктуризація держборгу
- Номінальне зниження вартості державного боргу з першого дня дії угоди на 37%. Це скорочує обсяг державного боргу України більш ніж на $8,5 млрд.
- Зменшення боргових платежів на $11,4 млрд протягом періоду дії Програми МВФ, і на $22,75 млрд до 2033 року.
- Збільшення середнього терміну обігу єврооблігацій майже на чотири роки.
- Голосування розпочалось 9 серпня та завершилось 27 серпня. Остаточне проведення розрахунків за угодою відбудеться 30 серпня.
- Угоду про реструктуризацію підтримали 97,38% власників єврооблігацій. Кожна серія єврооблігацій в обігу отримала понад 95% голосів підтримки від власників, повідомив Мінфін.
Цитата
«Реструктуризацію зовнішнього комерційного державного боргу України виконано менш ніж за пʼять місяців, що дозволило Україні досягти угоди з кредиторами до закінчення дворічного періоду відтермінування платежів», – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
Контекст
Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплату відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів.
У строк до липня 2024-го підлягали погашенню три випуски єврооблігацій України на загальну суму понад $3 млрд: 1 вересня 2022 року – на $912,35 млн, 1 вересня 2023-го – на $1 млрд 355,23 млн і 1 лютого 2024 року – на $750 млн.
Перший раунд діалогу Мінфіну з комітетом кредиторів оприлюднено Лондонською фондовою біржею 17 червня. Уряд представив два варіанти реструктуризації.
22 липня Україна досягла принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій. За угодою, існуючі єврооблігації в обігу будуть обміняні на пакет нових єврооблігацій із номінальним зниженням вартості боргу на 37% на початковому етапі та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.