Категорія
Новини
Дата

Україна отримає перший грант на $50 млн від Світового банку на ремонт доріг та мостів

Світовий банк оголосив про новий проєкт вартістю $50 млн, спрямований на ремонт і відновлення транспортної інфраструктури України. Незабаром очікується надходження додаткового фінансування до $535 млн, йдеться у повідомленні банку.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Грантове фінансування для цього проєкту надається в межах Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF), йдеться у повідомленні банку.
  • Мета проєкту – підтримка надання невідкладної гуманітарної допомоги та відновлення, а також збільшення пропускної спроможності імпортних та експортних коридорів. Незабаром очікується надходження додаткового фінансування в розмірі до $535 млн. 
  • Проєкт допоможе відбудувати основні мости і залізниці для відновлення звʼязку між населеними пунктами, зазначають у Світовому банку. Він також покращить транспортний звʼязок у західному напрямку та знизить негативні наслідки порушення судноплавства в Чорному морі.

Контекст

За оцінками Світового банку, понад 2100 сіл, 51 мале та 35 великих, які були деокуповані, стикаються з проблемою порушення транспортних шляхів через війну. Транспортна мережа України зазнала значних прямих збитків, які становлять понад $29,9 млрд. Економічна ж шкода від порушення роботи транспорту додатково становить $26,1 млрд станом на 1 червня 2022 року.

Це друга масштабована підтримувана Світовим банком операція в межах діяльності з реагування на надзвичайні ситуації, затверджена впродовж останніх двох місяців, яка мобілізує ресурси партнерів за допомогою інноваційного рамкового підходу. Перша була затверджена в грудні та зосереджувалася на відновленні медичної інфраструктури та наданні послуг у секторі охорони здоров’я.

На сьогодні Світовий банк мобілізував понад $18 млрд екстреного фінансування для України, з урахуванням зобовʼязань донорів. Понад $16 млрд з цього фінансування було виплачено в межах різних проєктів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні