Категорія
Новини
Дата

Україна отримає позику від Світового банку на $1,5 млрд під гарантії Японії

1 хв читання

Рада виконавчих директорів Світового банку 29 червня схвалила надання Україні позики на $1,5 млрд під гарантії уряду Японії. Ці кошти спрямовані на помʼякшення наслідків російського вторгнення, йдеться в повідомленні на сайті банку. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Гроші планується спрямувати на соціальний захист найбідніших верств населення, підвищення підзвітності та прозорості використання державних коштів і на реформи в земельній, енергетичній та фінансовій сферах. 
  • «Україна продемонструвала надзвичайну стійкість перед лицем російського вторгнення… Світовий банк продовжуватиме свою непохитну підтримку, щоб допомогти Україні відновитися та відбудувати ще сильнішу економіку», – сказала Антонелла Бассані, віцепрезидентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральній Азії.

Контекст

Після початку великої війни Світовий банк уже мобілізував понад $35 млрд екстреного фінансування на підтримку України, включаючи зобов’язання та обіцянки донорів, зокрема США, Японії, Сполученого Королівства, Нідерландів, Іспанії, Норвегії, Німеччини, Канади, Швейцарії, Швеції, Данії, Австрії, Фінляндії, Ірландії, Литви, Латвії, Ісландії та Бельгії.

21 червня стало відомо, що Світовий банк надасть додаткову фінансову підтримку Україні на $1,75 млрд. Фінансування складається з гарантованої Великою Британією позики на суму $500 млн, грантів на $1,25 млрд від США та на $15 млн від уряду Фінляндії.

У новому 2023–2024 фінансовому році Світовий банк та уряд України планують зосередитися на пріоритетних для країни секторах, зокрема енергетиці, охороні здоровʼя, соціальному захисті, освіті, житловому будівництві та сільському господарстві.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні