До державного бюджету України надійшла позика на $230 млн від уряду Японії в рамках проєкту Світового банку «Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)», повідомляє Міністерство фінансів. Таким чином, обсяг надходжень зовнішнього фінансування у березні вже сягнув $7,5 млрд, що є абсолютним місячним рекордом за всю історію України.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Гроші було залучено із Цільового фонду сприяння необхідному розширенню кредитування для України (ADVANCE Ukraine).
- Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що залучення цих коштів є важливим внеском у забезпечення доступу для фінансування аграрного бізнесу України.
- Він додав, що умовах війни сільське господарство зазнає значних збитків, що в свою чергу ставить під загрозу продовольчу безпеку не тільки в Україні, але й в усьому світі.
- Загалом з початку року обсяг надходжень зовнішнього фінансування становив $8,7 млрд (у січні – $0,4 млрд, у лютому – $0,8 млрд).
Контекст
Проєкт ARISE має на меті підтримку доступу сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування (компенсація видатків за програмою 5-7-9) та покращення доступу малих господарств до фінансування через гранти.
Обсяг фінансування проєкту наразі становить $550 млн, з яких: $500 млн будуть спрямовані на фінансування Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» в 2023-2024 роках з фокусом на аграрні підприємства, майже $50 млн передбачено на гранти для малих сільгоспвиробників.
20 березня Україна вже отримала кредит від ЄС у обсязі €4,5 млрд, а 21-го надійшов кредит від Канади у 2 млрд канадських доларів ($1,5 млрд).
22 березня Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила третій перегляд програми розширеного фінансування EFF. Це означає виділення нового траншу для України – близько $880 млн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.