Категорія
Новини
Дата

Україна отримала ґрантових €495 млн від донорів Світового банку. Очікується допомога ще на $500 млн

До України надійшла частина ґрантових коштів у розмірі €495 млн, повідомила пресслужба Міністерства фінансів. Готується залучення підтримки від США на $500 млн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Кошти надано з цільового фонду донорів Світового банку в рамках програми Другої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення України.
  • До держбюджету надійшли кошти від США (близько €463 млн), Норвегії (близько €20,5 млн) та Австрії (близько €10 млн).
  • Ці кошти спрямують на першочергові соціальні, гуманітарні видатки, видатки на охорону здоров’я, підтримку внутрішньо переміщених осіб.
  • Наразі готується залучення чергової ґрантової підтримки від США в обсязі $500 млн.

Контекст

Цільовий фонд створено Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною асоціацією розвитку, внески до якого уже надійшли від Данії, Ісландії, Латвії, Литви, Великої Британії, Норвегії, Австрії та США.

На весняних зборах МВФ та Світового банку Мінфін запропонував міжнародним партнерам декілька варіантів фінансової підтримки України, зокрема, адміністративний спецрахунок МВФ для зарахування коштів від країн-донорів та через трастовий фонд Світового банку. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, Україні важливо отримувати допомогу у формі ґрантів, оскільки це дасть можливість їй утримувати боргову безпеку на належному рівні.

Світовий банк виділить Україні $4,8 млрд для відновлення, повідомив за підсумками весняних зборів Світового банку та МВФ президент Володимир Зеленський.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні