Категорія
Новини
Дата

Група Світового банку надасть Україні $4,8 млрд для відновлення – Зеленський

Світовий банк виділить Україні $4,8 млрд для відновлення. Такі підсумки проведеного у Вашингтоні 21 квітня спільно з українським урядом круглого столу, повідомив президент Володимир Зеленський.

Ключові факти

  • Зеленський повідомив, що під час міністерського круглого столу звернувся до Світового банку за допомогою. «Результат – $4,8 млрд для відбудови України», – написав президент в Instagram. Він подякував, що Україну «чують і підтримують».
  • «З такою допомогою ми зможемо швидко відновити державу», – йдеться у повідомленні Зеленського.

Контекст

Група Світового банку оцінює фізичні збитки будівлям та інфраструктурі України, завдані військовою агресією РФ, приблизно в $60 млрд, повідомив президент банку Давид Малпасс. Оцінка не охоплює витрат для економіки України. За його словами, група Світового банку мобілізувала понад $3 млрд для України, аби підтримати продовження основних державних послуг. 

На післявоєнне відновлення України знадобиться щонайменше $600 млрд, сказав премʼєрміністр Денис Шмигаль на міністерському круглому столі в рамках «Весняних зустрічей» МВФ та Світового банку у Вашингтоні. У короткостроковій перспективі Україні необхідне фінансування у розмірі $4–5 млрд на місяць. У довгостроковій – країні потрібна стратегія відновлення, аналогічна до плану Маршалла, наголосив Шмигаль.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні