Категорія
Новини
Дата

Україна отримала ґрантову допомогу від США на $1,3 млрд

До державного бюджету України надійшов ґрант від США на $1,3 млрд, йдеться у повідомленні Мінфіну. Кошти отримані у межах пакету фінансування бюджету у $7,5 млрд, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль у Twitter.

Ключові факти

  • Кошти були надані з Цільового фонду багатьох донорів Світового банку у рамках додаткового фінансування проєкту «Підтримки державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».
  • Кошти спрямують на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери як на національному, так і на регіональному рівні, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.
  • Наступний ґрант від США може надійти вже у липні, повідомили в Мінфіні.

Контекст

Цільовий фонд створено Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною асоціацією розвитку, внески до якого уже надійшли від Данії, Ісландії, Латвії, Литви, Великої Британії, Норвегії, Австрії та США.

На весняних зборах МВФ та Світового банку Мінфін запропонував міжнародним партнерам декілька варіантів фінансової підтримки України, зокрема адміністративний спецрахунок МВФ для зарахування коштів від країн-донорів та через трастовий фонд Світового банку. За словами Марченка, Україні важливо отримувати допомогу у формі ґрантів, оскільки це дасть можливість їй утримувати боргову безпеку на належному рівні.

Матеріали по темі