30 вересня Рада національної безпеки та оборони, окрім рішення про подання заявки на прискорений вступ до НАТО, запровадила санкції проти низки російських бізнесменів. За інформацією співрозмовників Forbes, які брали участь у підготовці рішення, йдеться про віддзеркалення санкцій Євросоюзу та країн G7 проти російських бізнесменів.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»
Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.
Квитки на конференцію за посиланням
20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.
Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00
Ключові факти
- «Це значущі фізичні та юридичні особи РФ, які не знайшли в собі мужності виступити на захист людяності та міжнародного права або які так чи інакше залучені до агресивних кроків проти України й спільноти демократичних народів», – заявив у зверненні президент Володимир Зеленський.
- РНБО офіційно не публікувала жодних документів щодо санкцій. За даними трьох співрозмовників серед членів Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики, на розгляд Ради планувалося винести «віддзеркалення» санкцій ЄС та G-7 проти російських олігархів, членів їхніх сімей та бізнес-партнерів. «Усього у переліку близько 500 осіб», – каже один із членів МРГ на правах анонімності. Два інших співрозмовники підтвердили, що РНБО прийняла 30 вересня саме заплановане рішення.
- Також Зеленський анонсував розгляд на найближчому засіданні Верховної Ради проєкт закону про націоналізацію всіх російських активів, який має значно спростити цю процедуру. «Прошу підтримати цей законопроєкт без зволікань», – сказав президент.
Контекст
Ще 12 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні санкційний законопроєкт № 7194 про конфіскацію активів російських фізичних та юридичних осіб, які прямо брали участь у війні Росії проти України, у її розпалюванні або виділяли на неї ресурси та гроші.
Порядок націоналізації майна, що належить громадянам РФ та будь-яким фізичним та юридичним особам, які публічно заперечують російсько-українську війну, був ухвалений Радою ще у квітні.
Через відсутність санкцій РНБО проти людей, які є у санкційних списках західних партнерів, Мінʼюст досі не міг звернутися до суду для конфіскації їхніх українських активів, розповідав у червневому інтервʼю Forbes голова НАЗК Олександр Новіков.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.