Категорія
Новини
Дата

Українська «Юрія-Фарм» придбала фармацевтичну компанію в Узбекистані за допомогою ЄБРР

Українська фармацевтична компанія «Юрія-Фарм» придбала узбецьку фармацевтичну компанію «Река-Мед», використавши фінансування в розмірі €10 млн з існуючого кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), йдеться у релізі банку.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Зазначається, що це дозволить «Юрія-Фарм», яка експортує 30% своєї продукції (з яких 15% до Узбекистану), виробляти фармацевтичну продукцію локально для узбецького ринку та вивільнити близько 10% своїх потужностей в Україні для виробництва продукції, що є більш критично важливою для внутрішнього ринку. 
  • «Ця угода поліпшить наявність та доступність ліків в Україні та Узбекистані. Вона також підвищить прибутковість «Юрія-Фарм» і дозволить їй диверсифікувати виробничі ризики завдяки розміщенню виробництва за межами України», – сказав керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне. 
  • За даними банку, «Юрія-Фарм» входить до першої п’ятірки фармацевтичних виробників України, реалізує свою продукцію на батьківщині та експортує її до більш як 40 країн. 
  • «Юрія-Фарм» підписала первісну кредитну угоду з ЄБРР у травні 2019 року. Вона передбачала отримання компанією фінансування у розмірі €25 млн двома траншами: перший зарезервований транш у €15 млн призначався для модернізації пакувальних ліній, запуску виробництва ліків від раку у доступних індивідуальних дозах та реалізації заходів енергоефективності, другий, незарезервований транш у €10 млн, призначався для подальших поліпшень виробництва. 
  • Саме цей транш було використано для придбання компанії «Река-Мед» після його резервування та зміни призначення. 

Контекст

ЄБРР пообіцяв інвестувати €3 млрд у реальний сектор української економіки у 2022–2023 роках. 2022 року банк інвестував €1,7 млрд, ще €200 млн було мобілізовано від партнерських фінансових установ. 

Кредит для компанії «Юрія-Фарм» підтримується гарантією покриття першої втрати у розмірі €2,5 млн зі спеціального фонду кризового реагування ЄБРР. 

Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз зростання економіки України до 1% у 2023 році, йдеться у повідомленні установи. У вересні минулого року банк прогнозував зростання на 8%. Зазначається, що регіони Східної Європи та Кавказу зіткнулися з величезною невизначеністю у короткостроковій перспективі через продовження війни в Україні. 

Акціонерами ЄБРР є 72 країни, ЄС та Європейський інвестиційний банк.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні