Категорія
Новини
Дата

ЄБРР підтримає залучення €200 млн інвестицій в Україну через місцеві банки

1 хв читання

Європейський банк реконструкції та розвитку допоможе Україні отримати кредити для ключових галузей від сільського господарства до фармацевтики, пише Reuters. ЄБРР запустить інструменти розподілу ризиків для банків Credit Agricole Ukraine, ProCredit Bank, OTP Bank Ukraine та лізингової компанії OTP Leasing, щоб покрити половину ризику у розмірі €200 млн ($206,34 млн) у вигляді нового фінансування.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • ЄБРР надасть гарантію у розмірі €50 млн євро для підтримки кредиту, який також спрямований на такі сектори, як харчова промисловість, транспорт, логістика та роздрібна торгівля.
  • «Спеціальний пакет продовольчої безпеки банку передбачає підтримку інвестицій у розмірі €200 млн цього року в Україні», — йдеться у повідомленні.
  • Кредитор виділить Україні до €3 млрд в 2022 і 2023 роках, щоб допомогти зміцнити бізнес і економіку країни.

Контекст

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) очікує, що економіка України скоротиться на 30% цього року, проте на 2023 рік він погіршив прогноз її зростання з 25% до 8%, ідеться у звіті банку.

У ЄБРР додають, що економіка України, яка зросла на 3,4% після пандемії COVID-19 у 2021 році, після російського вторгнення функціонувала в умовах війни. Тож, хоча бойові дії в останні місяці охопили територію, яка генерує лише близько 20% ВВП, «руйнація людського капіталу, інфраструктури та виробничих потужностей була величезною». Приблизно 15% довоєнного населення залишили країну на середину серпня, а ще 15% було переміщено всередині країни, зазначили у банку.

У березні ЄБРР заявив, що виділить Україні €2 млрд допомоги. Пріоритетно фінансуватиметься торгівля, ліквідність у надзвичайних ситуаціях, енергетична безпека та муніципальні послуги.

ЄБРР також буде готовий взяти участь у програмі реконструкції України, щоб відновити засоби існування та бізнес; відновити життєво важливу інфраструктуру; підтримати належне управління й надати доступ до послуг.

21 жовтня президентка банку Оділь Рено-Бассо за підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Києві заявила, що ЄБРР у 2022 році інвестує в Україну понад €1 млрд, підтримуючи економіку через агресію Росії. «Я сказала президенту, що наші зобовʼязання розраховані на довгострокову перспективу, і ми інвестуємо до €3 млрд у 2022–2023 роках для підтримки економіки, приватного сектору й термінової реконструкції життєво важливої інфраструктури», – написала вона.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні