Черговий великий російський нафтопереробний завод став ціллю для українських безпілотників. Удень 9 травня дрон атакував «Газпром нєфтєхім Салават» у Башкирії. Про це пишуть російські телеграм-канали та підтвердив очільник регіону. Атаку здійснив дрон СБУ, повідомили джерела УП.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Безпілотник влучив в установку каталітичного крекінгу «Газпром нєфтєхім», повідомив телеграм-канал «База». Стверджується, що сталося невелике загоряння.
- Атаку підтвердив голова Башкирії Радій Хабіров. Він повідомив, що підприємство «працює в штатному режимі». На місце прибули екстрені служби та керівники силових відомств, зазначив Хабіров.
- За розрахунками Forbes, дрон встановив рекорд, подолавши щонайменше 1300 км – саме така відстань від контрольованих Україною територій до підприємства у Башкирії. До цього максимальна відстань, яку долали українські дрони, складала близько 1100 км. Йдеться про ураження 2 квітня підприємств російського ОПК в Татарстані.
- Це був дрон Служби безпеки України, який подолав близько 1500 км, повідомило джерело УП у СБУ.
Контекст
«Газпром нафтохім Салават» – одне із найбільших у РФ виробничих комплексів з нафтопереробки та нафтохімії. Він спеціалізується на виробництві бензину, дизпалива та інших видів нафтопродуктів. Проєктна потужність підприємства – 10 млн т на рік, фактична переробка за підсумками 2022 року – 6,8 млн т. До структури компанії входять нафтопереробний і газохімічний заводи, завод «Мономер».
З початку року українські дрони атакували російські НПЗ і нафтобази щонайменше 20 разів. Під ударами опинилися майже всі великі заводи в європейській частині РФ. Попередня велика атака сталася 1 травня, під удар потрапив Рязанський НПЗ «Роснєфті». Які наслідки атак та який пріоритетний для українських спецслужб НПЗ досі залишається неушкодженим – у матеріалі Forbes Ukraine.
США закликали Україну припинити атаки на російську енергетичну інфраструктуру, оскільки це може спровокувати зростання світових цін на нафту і заходи у відповідь на тлі президентської кампанії Джо Байдена, писала раніше FT.
До середини квітня Росія змогла швидко відремонтувати деякі з ключових НПЗ, які постраждали від атаки українських безпілотників. У простої внаслідок атак перебувало близько 10% потужностей НПЗ порівняно з 14% на кінець березня, писав Reuters із посиланням на власні розрахунки. Сумарний простій нафтопереробки, що включає в тому числі планові ремонти, досяг 17% загальноросійських потужностей, або 4,527 млн т.
Російська економіка відчуває наслідки атаки українських безпілотників на НПЗ: у квітні зафіксоване стрімке падіння експорту нафтопродуктів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.