Категорія
Новини
Дата

Український офіс «Бітрікс24» не закрився, але скорочує штат. Цією CRM користується третина українського бізнесу

Український офіс «Бітрікс24» переживає важкі часи з початку повномасштабного вторгнення Росії. Скоротили понад 50% команди, повідомив Forbes CEO компанії Дмитро Суслов. У вересні 2021 року під його керівництвом працювали 24 співробітники

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Раніше видання AIN.ua з посиланням на власні джерела повідомляло, що українська «дочка» російського розробника популярної CRM-системи «повністю закрилася або перебуває на межі закриття через війну». Проте, за словами Суслова, станом на 4 квітня компанія ще працює і не знаходиться у процесі ліквідації.
  • «Ми нічого не продаємо з початку війни. І ми не можемо займатися ніяким розвитком», – зазначив Суслов, відмовившись розкривати інші деталі. У 2020-му році, за даними аналітичної системи YouControl, виручка української юрособи зросла до 69,6 млн грн – це найкращий фінансовий показник з 2013 року.

Контекст

«Бітрікс24» працює в Україні з 2008 року. Найпопулярніший продукт – однойменна СRM-система, якою у 2020 році користувалися 30% українських компаній. Її розробник – російська «1С-Битрикс». Вона з’явилася у 2007-му після злиття двох гігантів родом з 1990-х – «1С» Бориса Нуралієва та «Битрикс» Сергія Рижикова. У січні 2022 року російський Forbes оцінював компанію у $2,7 млрд.

Навесні 2016 року в Україні через російську агресію на Донбасі заблокували продукти багатьох російських інтернет-компаній, у тому числі й систему обліку 1С. У червні 2017-го київський офіс «Бітрікс24» «відокремився» від материнської компанії – юридичним бенефіціаром став Суслов. Йому, за даними з відкритих реєстрів, належить 100% акцій. «Ми стаємо дочірньою компанією Bitrix Inc. та починаємо працювати під новою ліцензією», – писав тоді він у Facebook. Програмні продукти почали продавати під брендом «Бітрікс24».

Після початку активної фази війни «Бітрікс24» засудила агресію та заявила, що повністю припинила взаємодію з компанією-розробником продукту. Користуватися CRM можна буде й після закінчення терміну передплати. «Клієнти та їхні дані в безпеці. Якщо вони хочуть користуватися, то продовжать це робити», – відповів Суслов, відмовившись надати детальні роз’яснення.

Тим часом в Україні шириться кампанія за відмову від російського софту. Компанії «Опендатабот» та Netpeak створили реєстр розроблених у РФ та невизнаних республіках продуктів та перелік їхніх українських або глобальних аналогів. Наразі у списку 44 програми та сервіси.

Матеріали по темі

 

Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні