Категорія
Новини
Дата

Український освітній стартап Preply залучив $70 млн від фонду Horizon Capital і запускає ШІ-асистента для репетиторів

Сервіс для вивчення іноземних мов Preply залучив додаткових $70 млн інвестицій у раунді серії С, загальна сума зросла до $120 млн, повідомляє пресслужба стартапу.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Раунд серії С на $70 млн очолила американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital, за участі Reach Capital, Hoxton Ventures та інвесторів, які брали участь у попередньому фінансуванні. Загальна сума залучених у цьому раунді коштів становить понад $120 млн.
  • Поточну оцінку компанії сторони не розголошують. Згідно з даними Dealroom станом на квітень 2022 року, Preply оцінювався у $255 млн. 
  • Компанія планує витратити отримані $70 млн для інтеграції штучного інтелекту в роботу репетиторів на платформі, каже CEO Preply Кирило Бігай. Preply вже запустила ШІ-асистента для допомоги репетиторам у створенні завдань, поясненні граматики тощо. 
  • Preply користуються учні з понад 156 країн. Найбільше своїх студентів стартап зібрав у США, Німеччини, Польщі, Великої Британії та Канади. 

Контекст

Один із найбільших українських EdTech-стартапів заснували кияни Кирило Бігай, Сергій Лук’янов та Дмитро Волошин у 2013 році. Наразі Preply має офіси в Україні, США та Іспанії. З липня 2022 команда збільшилася на 20% – наразі стартап має 500 співробітників у 30 країнах Європи, США, Африки, Азії та Латинської Америки. 

Тоді ж Preply залучив $50 млн інвестицій. Раунд очолював американський фонд Owl Ventures – один із найбільших у світі венчурних гравців з фокусом на EdTech-стартапах. 

На початку березня 2022-го стартап оголосив, що відключає від платформи російських репетиторів, через російське повномасштабне вторгнення. Кількість заблокованих викладачів та частку втрачених доходів у компанії називати відмовлялися.

Наразі на платформі працюють 35 000 тьюторів. Це на 3000 осіб більше ніж під час оголошення попереднього раунду у липні 2022 року.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні