Категорія
Новини
Дата

Польський інвестор Preply та AllSet запускає новий фонд на €100 млн. У фокусі – українські стартапи

Створений у 2012 році Inovo VC зі штаб-квартирою у Варшаві оголосив про створення третього фонду на €100 млн. До 40% капіталу готовий інвестувати в українські проєкти

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти:

  • Новий фонд фокусуватиметься на інвестиціях у проєкти на ранніх стадіях із чеком у €0,5-4 млн.
  • У портфелі попередніх двох фондів Inovo VC – понад 30 стартапів, серед яких українські AllSet та Preply.
  • Фонд планує інвестувати €100 млн у 20-30 нових компаній із Польщі, а також країн Центральної та Східної Європи, у тому числі і з України.

Контекст:

Inovo VC працює на ринку вже 10 років, партнери – Томаш Свебода, Міхал Рокош та Мацей Малиш. Із попередніх двох фондів на загальну суму €60 млн вже проінвестовано €45 млн. Перший – на стадії екзитів, другий – ще активний, але бере участь лише у наступних раундах портфельних стартапів.

У розпал пандемії Inovo вклався відразу у два українських проєкти. У квітні 2020-го фонд взяв участь у раунді українського ресторанного сервісу AllSet на $8,25 млн разом із a16Z, Greycroft, SMRK. За кілька місяців – викупив частку у платформі для репетититорів Preply у попередніх інвесторів та партнерів SMRK, не розголошуючи суму угоди.

На новий фонд Inovo вже знайшов 50% необхідного капіталу від приватних інвесторів, інституційних планує залучити до кінця 2022 року. Засновники розраховують інвестувати до €60 млн у польські стартапи, а решту – у компанії із Центральної та Східної Європи (CEE).

«Ми бачимо зростаючий інтерес міжнародних інвесторів до компаній, заснованих у країнах CEE, – каже Малиш. Особливу увагу Inovo приділятиме проєктам з України. Готові вкласти до 40% фонду, каже аналітик Богдан Машталір, що відповідає за пошук та добір українських компаній.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні