Категорія
Новини
Дата

Український розробник ШІ-платформи для автоматизації бізнес-процесів Tur.ai залучив $1,45 млн інвестицій

1 хв читання

Розробник ШІ-платформи для автоматизації бізнес-процесів Tur.ai залучив $1,45 млн інвестицій. Раунд очолив чеський фонд Presto Ventures, повідомили редакторці Forbes засновники стартапу.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Presto Tech Horizons – запущений у 2024-му в партнерстві з Czechoslovak Group третій фонд чеського Presto Ventures – інвестував $1,2 млн. Решту інвесторів засновники Tur.ai не розкривають, зазначаючи, що це менші іноземні фонди.
  • Це перше зовнішнє фінансування для Tur.ai, до цього заснована у квітні 2022-го компанія розвивалася на гроші засновників.
  • Оцінка стартапу – $10–15 млн.

Контекст

Продукт Tur.ai – платформа, що дає можливість компаніям автоматизувати складні багатошарові бізнес-процеси без навичок програмування. Його основа – технологія RPA, роботизована автоматизація процесів за допомогою ШІ-агентів. Вони самостійно виконують завдання замість бізнес-аналітиків або RPA-спеціалістів. Продукт стартапу безшовно інтегрується з іншими популярними рішеннями.

Засновники Tur.ai – українські айтівці, випускники Донбаської державної машинобудівної академії Євген М’ясушкін (CEO) та Павло Кожокарь (CTO). М’ясушкін – виходець із сервісного IT-бізнесу, вісім років розвивав компанію WeAreBrain на 65 співробітників. Із 2017-го він розвивав Tur.ai як сторонній проєкт, із 2022-го – повністю зосередився на цьому стартапі. Кожокарь із 2015-го працював у WeAreBrain, з 2023-го приєднався до команди стартапу.

У команді стартапу дев’ятеро людей, офіси в Україні та Нідерландах. «Наше рішення допомагає компаніям масштабуватися швидше та працювати ефективніше», – каже М’ясушкін. Фаундери заявляють, що їхня технологія допомагає бізнесу скоротити операційні витрати на 20%, а за останніх 12 місяців заощадила споживачам понад 700 000 робочих годин.

Стартап має до 10 клієнтів – це компанії з галузей енергетики, роздрібної торгівлі та харчової промисловості. Серед відомих – нідерландський дистрибʼютор морської електроніки RadioHolland та український ДТЕК.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні