Категорія
Новини
Дата

Український стартап Promin Aerospace залучив $500 000 інвестицій. Планують створити надмалу орбітальну ракету

Компанія Promin Aerospace залучила $500 000 інвестицій у раунді pre-seed для побудови найменшої орбітальної ракети в історії. Інвестором українського стартапу виступив венчурний фонд QPDigital.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Promin Aerospace планує створити двигун для надлегких ракет, а також вкластися в подальший розвиток і просування продукту.
  • Інновація компанії – унікальний двигун, який під час польоту спалює твердий паливний стрижень, що служить корпусом ракети. Двигун створюється за допомогою адитивних технологій, а маса ракети при цьому складе від 100 до 500 кг.
  • Перший комерційний запуск Promin Aerospace заплановано через півтора року.
  • Розробкою займається команда інженерів компанії з залученням експертів із головних технічних ВНЗ України.
  • За словами співзасновника і CEO Promin Aerospace Міші Рудомінського, продукт компанії у багато разів знизить витрати на вивід ракети в космос для корпоративного сектору.
  • Запуск на суборбіту й орбіту обійдеться близько $200 000. Ключовими замовниками можуть стати міжнародні корпорації, для яких Promin Aerospace буде виводити на орбіту телекомунікаційні супутники, супутники зйомки поверхні Землі, вважають у компанії.
  • Крім того, у Promin Aerospace переконані, що двигун становить інтерес і для дослідників – він знизить навантаження на бюджет наукових інститутів, яким необхідно запускати супутники для підтвердження експериментальних гіпотез.

Головна цитата

«Завдяки Promin Aerospace стане можливим запуск космічної ракети практично з будь-якої точки планети, швидше й дешевше існуючих аналогів. Це дасть змогу демократизувати доступ до цього ринку для невеликих компаній і звичайних людей», – зазначив CEO і керуючий партнер QPDigital Денис Вальвачев.

Довідка

За даними Crunchbase, Promin Aerospace створено 21 січня 2021 року. Засновником компанії значиться Міша Рудомінський.

Венчурний фонд QPDigital запустився в Україні на початку грудня 2020-го. Бюджет фонду – $100 млн, які інвестують у стартапи в сфері IT-логістики, цифрової охорони здоровʼя, геймдева, блокчейна й штучного інтелекту.

Контекст

Торік в українські IT-компанії інвестували рекордні $571 млн. Це на $27 млн більше, ніж 2019-го. При цьому 62% інвестицій припало на GitLab, Creatio, Restream, airSlate.

Найбільш швидкозростаючим стартапом у 2020 році став Reface. Також рекордними стали інвестиції на ранніх стадіях фінансування (seed і серія А) – $161 млн, тоді як 2019-го лише $46 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні