З кінця липня цього року українці ввезли енергозберігаючих установок із застосуванням пільг на загальну суму понад 7 млрд грн. Про це 5 липня повідомила Державна митна служба. Після знищення Росією української генерації попит на енергообладнання стрімко зріс.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Деталі
- За час дії пільг (з кінця липня цього року) загальна вартість таких товарів, ввезених в Україну, склала близько 7,1 млрд грн. При цьому пільг зі сплати митних платежів надано на суму майже 1,5 млрд грн.
- Найпоширенішими товарами, ввезеними зі звільненням від оподаткування, були акумулятори та електрогенераторні установки. Їх імпортували у кількості майже 120 000 та понад 1800 одиниць відповідно. Податкове навантаження на них під час імпорту було зменшено на близько 760 млн грн.
- Водночас пільги на інше обладнання та комплектуючі, необхідні для відновлення енергетичної інфраструктури, які підпадають під пільговий режим склали понад 708 млн грн.
Контекст
28 липня набули чинності Закони №3853-IX та №3854-IX від 16.07.2024 року, які передбачають звільнення від сплати митних платежів при ввезенні окремих видів товарів. Зокрема, це дало можливість звільняти від оподаткування ввізним митом і ПДВ при ввезенні в Україну обладнання для генерації та зберігання електроенергії.
Український бізнес активно інвестує у газові електростанції. УЗ, «Епіцентр», «Біосфера», «Західнадрасервіс», «Нова пошта» і решта вкладають мільйони доларів у автономність. Чи зможуть виробники задовольнити наростаючий попит з України, звідки залучати інженерів для встановлення технологічного обладнання та яка ціна питання, читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.