Категорія
Новини
Дата

«Укрзалізниця» інвестує $215 млн у газові електростанції. Forbes дізнався подробиці

1 хв читання

«Укрзалізниця» планує інвестувати €215 млн (без витрат на встановлення) у газові електростанції загальною потужністю 250 МВт, йдеться у статті Forbes.

УЗ входить до п’ятірки найбільших розподільчих компаній країни за протяжністю електромережі та обсягами перетоку.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • Перші установки 10 МВт планують ввести в експлуатацію до початку зимового періоду. Для реалізації проєкту «Укрзалізниця» створила окрему компанію – «УЗ Енерго».
  • УЗ веде перемовини з кількома всесвітньо відомими виробниками, які зможуть поставити генератори впродовж 3–4 місяців. «УЗ Енерго» замовляє газопоршневі установки потужністю 1, 2, 5 та 10 МВт.
  • Компанія обрала 20 майданчиків по всій країні, де будуть встановлені станції. Триває оформлення правовстановлюючих документів та технічних умов на приєднання до мережі.
  • До 50% генерації «Укрзалізниця» планує використовувати на свої потреби, не менше 50% – віддавати в ринок. Також планують надавати послуги на ринку допоміжних послуг.
  • Гроші на проєкт державна компанія планує залучити через гранти і міжнародну фінансову допомогу, працює над цим з міжнародними партнерами.
  • Окупність проєкту «УЗ» оцінює у приблизно п’ять років за оптимістичним сценарієм. За максимально консервативними підрахунками – до 10 років.

Контекст

«Укрзалізниця» – єдиний оператор на українському енергоринку, через мережу якого можливо транспортувати електроенергію, якщо мережі НЕК «Укренерго» вийдуть з ладу.

Про плани будувати власну генерацію електроенергії на основі газових мініелектростанцій компанія заявила у червні 2024-го на тлі того, як Росія продовжує нищити українську енергосистему: втрачено вже понад 9 ГВт, зокрема понад 90% теплової генерації

Український бізнес активно інвестує у газові електростанції. «Епіцентр»«Біосфера»«Західнадрасервіс»«Нова пошта» і решта вкладають мільйони доларів у автономність. Чи зможуть виробники задовольнити наростаючий попит з України, звідки залучати інженерів для встановлення технологічного обладнання та яка ціна питання, читайте у матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні