З 1 червня українці платитимуть за електрику на 64% більше – 4,32 грн за кВт·год. Таке рішення уряд ухвалив 31 травня, повідомив Forbes Олексій Кучеренко, народний депутат від «Батьківщини», та підтвердив радник одного із членів уряду.
Ключові факти
- Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня на 64%, до 4,32 грн/кВт·год.
- Напередодні уряд планував ввести диференційований тариф: 4,8 грн/кВт·год за умови споживання понад 100 кВт·год на місяць. Для споживачів, що використовують менш як 100 кВт·год, тариф мав би залишитися незмінним – 2,64 грн/кВт·год.
- Для споживачів, які використовують електроопалювальні установки передбачено пільговий тариф 2,64 грн/кВт-год при споживанні менше 2000 кВт/год на місяць і тільки протягом опалювального періоду (з 1 жовтня по 30 квітня).
- «Підвищення тарифу — це складний, але необхідний крок, – цитує пресслужба міністра енергетики Германа Галущенко. – Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів»
Контекст
Сьогоднішній рівень тарифів на електроенергію для населення не покриває собівартості її виробництва, зокрема компаніями «Енергоатом» та «Укргідроенерго», які виплачують різницю між ринковою ціною кіловат-години й тарифами для населення в межах виконання спеціальних зобовʼязань із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів, казав раніше міністр енергетики Герман Галущенко.
Останній раз Кабмін підвищував тариф для населення 1 червня 2023 року, до 2,64 грн/кВт·год із ПДВ. До цього було 1,44 грн/кВт·год за споживання 250 кВт·год на місяць, а далі 1,68 грн/кВт·год.
Нацкомісія вже підвищила тарифи для бізнесу. З червня на 20–130% зростуть граничні ціни на електрику у години вечірнього піка та вночі. Це має вплинути на обсяги імпорту, щоб зменшити дефіцит в енергомережі. Скільки доведеться заплатити, читайте в матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.