Кабінет міністрів погодив пропозицію Мінстратегпрому, Міноборони та Мінцифри щодо реалізації експериментального проєкту з виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів до безпілотників, повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Проєкт розрахований на два роки.
Ключові факти
- Кабмін затвердив порядок реалізації експериментального проєкту щодо розроблення, виробництва, закупівлі й постачання боєприпасів до безпілотних систем і бойових частин безпілотних систем для Сил безпеки та оборони.
- Визначено організаційні, технологічні та інші вимоги до провадження господарської діяльності у відповідній сфері.
- «Уряд прийняв фундаментальну постанову, яка на державному рівні визнає порядок виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів до БПЛА», – зазначив Федоров.
- За його словами, приватні компанії зможуть легально виробляти боєприпаси для дронів, а українські воїни отримуватимуть якісні та інноваційні рішення. «Це великі можливості для розробки й масштабування технологічних продуктів», – наголосив голова Мінцифри.
Контекст
За майже рік існування проєкту «Армія дронів» за кошти United24 придбано 3864 комплекси БпЛА. Сума контрактів перевищила 4,3 млрд грн.
Мінцифри оголосило конкурс Drone Hackathon Anti-Shahеd. Мета – створення системи й технології для виявлення, відстежування та знищення ворожих дронів. Переможцю обіцяють контракт на $1 млн. Drone Hackathon «Anti-Shahеd» реалізується з ініціативи Генштабу ЗСУ, Мінцифри й Мінінфраструктури в межах проєкту «Армія дронів».
Нещодавно Україна успішно випробувала власний безпілотник з дальністю дії 1000 км.
Після спрощення допуску для експлуатації дронів та усунення бюрократії 40 українських БпЛА пройшли процедури й вже отримують державні контракти, повідомив віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, торік таких безпілотників було 7.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.