Після спрощення допуску для експлуатації дронів та усунення бюрократії 40 українських БПЛА пройшли процедури й вже отримують державні контракти, повідомляє віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, торік таких безпілотників було 7.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Ключові факти
- «Ми прибрали майже всі блокери. Ввели fast-track для БПЛА, створили спеціальні зони для навчання пілотів і тестування дронів. Усунули зайву бюрократію, спростили допуск для експлуатації та багато іншого», – повідомив Федоров під час зустрічі з українськими виробниками.
- За його словами, завдяки цим заходам 40 українських дронів уже отримують держконтракти.
- Федоров зазначив, що зараз військовим потрібні тисячі FPV-дронів. «Маємо бюджет на закупівлю таких БПЛА, але наразі не кожна українська компанія готова виробляти настільки багато дронів», – додав він.
- За словами віцепремʼєра, однією з головних причин є те, що компанії не проходили всі етапи допуску для експлуатації через складність процесу.
Контекст
За майже рік існування проєкту «Армія дронів» за кошти United24 придбано 3864 комплекси БПЛА. Сума – контрактів перевищила 4,3 млрд грн.
Мінцифри оголосило конкурс Drone Hackathon Anti-Shahеd. Мета – створення системи й технології для виявлення, відстежування та знищення ворожих дронів. Переможцю обіцяють контракт на $1 млн. Drone Hackathon «Anti-Shahеd» реалізується з ініціативи Генштабу ЗСУ, Мінцифри й Мінінфраструктури в межах проєкту «Армія дронів».
Нещодавно Україна успішно випробувала власний безпілотник з дальністю дії 1000 км.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.