Верховна Рада схвалила два законопроєкти щодо підтримки виробництва дронів в Україні. Вони передбачають звільнення на час воєнного стану від ПДВ і мита ввезення складових безпілотників, повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.
Ключові факти
- Йдеться про складові (матеріали, вузли, агрегати устаткування та комплектуючі), які ввозяться підприємствами для власної виробничої діяльності з випуску та ремонту БПЛА.
- Народний депутат Ярослав Железняк уточнив, що підприємство, яке ввезло такі складові, повинно звітувати про використання таких товарів.
- За його словами, у разі нецільового використання таких ввезених товарів підприємство повинно буде доплатити митні платежі, від яких його було звільнено, та сплатити пеню.
Контекст
27 січня Міноборони повідомило, що в межах проєкту «Армія дронів» в Україні почали формувати ударні роти безпілотників.
У березні Кабінет Міністрів підтримав розвиток масового виробництва БПЛА в Україні, повідомив віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Постанова має значно прискорити створення та постачання вітчизняних дронів на фронт.
Віцепремʼєр додав, що постанова дозволить виробникам БПЛА активніше розвиватися, масштабуватися, реінвестувати прибуток, конкурувати з іноземними компаніями.
![Довгі руки ЗСУ. Яка зброя дальнього ураження допоможе зруйнувати логістику росіян і звільнити Крим. Розбір Forbes /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/7/54/6d254e35-3dbfded2a4ab5e0afdc6bdd57af68547.jpg?v=9037_1)
![Малі й убивчі пташки. В Україні сотнями виготовляють дрони-камікадзе по $200. Чому цього все одно недостатньо /Фото Колаж Анна Наконечна](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/3/bc/6c2c4400-7c8494e171f42aaaba50a542b4c78bc3.jpg?v=6474_4)
![Польща спростила експорт дронів в Україну. Через цю країну волонтери закуповують основні обсяги БпЛА /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/c/9a/ab6f14fd-87c37e5948850db2583b150a691b29ac.jpg?v=3566_2)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.