Кабінет Міністрів включив до переліку обʼєктів великої приватизації ТОВ «Мотордеталь-Конотоп». Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Велика приватизація – це торги з продажу об’єктів балансовою вартістю понад 250 млн грн.
Актив, який наразі перебуває в управлінні Фонду держмайна, раніше належав сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашникову. Це – один із найбільших заводів у Європі, який займається виробництвом гільз циліндрів для двигунів.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- Кабінет міністрів включив до списку обʼєктів великої приватизації 100% статутного капіталу ТОВ «Мотордеталь-Конотоп».
- «Мотордеталь-Конотоп» є прибутковим бюджетоутворюючим підприємством у Конотопі. Там працюють понад 700 осіб, заявляв раніше голова ФДМУ Віталій Коваль.
- Це – один із найбільших заводів у Європі, який займається виробництвом гільз циліндрів для автомобільних, тракторних, корабельних, тепловозних і стаціонарних двигунів внутрішнього згоряння. До структури виробництва входять чавунно-ливарні, механообробні та допоміжні цехи.
- Клієнтами підприємства є відомі компанії, зокрема, Rolls-Royce, Scania, MAN, Iveco, Mercedes-Benz, Volvo, Renault, CAT.
Контекст
«Мотордеталь-Конотоп» виробляє та постачає в понад 30 країн гільзи циліндрів для двигунів внутрішнього згоряння. За даними підприємства, потужності заводу дозволяють виробляти понад 1500 найменувань і 5 млн гільз на рік для будь-якої автомобільної техніки, суден і тепловозів.
Дохід підприємства за 2023 рік перевищив 478 млн грн (334 млн грн у 2022-му), збитки – 20 млн грн (прибуток 26 млн грн за 2022 рік). Активи компанії на кінець 2023-го оцінювалися у 284,5 млн грн, зобовʼязання – 248,6 млн грн, свідчать дані YouControl.
За даними СБУ, до повномасштабного вторгнення РФ продукцію українського заводу російський сенатор Калашников постачав для потреб російського військово-промислового комплексу. Зокрема, унікальні комплектуючі конотопського заводу були необхідні росіянам для виробництва власних військових кораблів.
Крім того, як сенатор ради федерації РФ від Костромської області Калашников голосував за ратифікацію «договорів» про визнання так званих Л/ДНР. А після початку повномасштабного вторгнення РФ він підтримав «приєднання» тимчасово окупованих регіонів України до складу Росії.
У серпні 2023-го ВАКС задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід України активів, які належать Калашникову. Йшлося про націоналізацію 100% статутного капіталу ТОВ «Мотордеталь-Конотоп».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.