Категорія
Новини
Дата

Регулювання ШІ. ЄС створить Управління зі штучного інтелекту

1 хв читання

Єврокомісія планує ухвалити рішення про створення Управління зі штучного інтелекту (ШІ). Новий орган контролюватиме моделі та системи ШІ загального призначення. Про це пише Euractiv з посиланням на проєкт відповідного документа.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Передбачається, що цей орган відіграватиме ключову роль у правозастосуванні закону про штучний інтелект. 
  • Закон про регулювання штучного інтелекту ЄС має ухвалити в найближчі тижні на основі політичної угоди, укладеної в грудні минулого року.
  • Ідея створення управління, яке забезпечуватиме дотримання правил у сфері ШІ, належить Європейському парламенту. 
  • Управління відіграватиме допоміжну роль у дотриманні правил щодо систем ШІ, оскільки основна частина повноважень буде покладена на національні уряди.
  • Однак на цей орган покладено контроль за моделями та системами ШІ загального призначення – найпотужнішими видами штучного інтелекту.

Контекст

9 грудня Європейський парламент, представники країн ЄС та експерти Єврокомісії уклали політичну угоду щодо закону про ШІ. Це – перша спроба ЄС врегулювати галузь. Після переговорів, які тривали понад 36 годин, представники трьох інституцій ЄС досягти згоди з таких суперечливих питань, як прогнозоване застосування, розпізнавання облич та використання штучного інтелекту правоохоронними органами.

В основі проєкту ЄС лежить перелік правил, які поширюються лише на системи, що вважаються «високоризиковими» і використовуються переважно в таких чутливих сферах, як критична інфраструктура, освіта, людські ресурси, правоохоронні органи тощо. На ці системи буде покладено низку зобовʼязань, зокрема, впровадження системи управління ризиками. 

Законопроєкт передбачає запровадження особливого нагляду за системами ШІ, що взаємодіють з людиною. Їх змусять інформувати користувача про те, що він взаємодіє з машиною.

Угода також передбачає, що європейське законодавство буде оснащене заходами спостереження і санкціями, а в Єврокомісії буде створено Європейський офіс зі штучного інтелекту.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні