Категорія
Новини
Дата

В порти України новим маршрутом прибули вісім суден для завантаження зерном – ВМС України

В українські порти вже прибули вісім іноземних суден, які будуть завантажуватися зерном. Безпеку цивільних суден у гирлі Бистре забезпечують Військово-морські сили України, йдеться у повідомленні ВМС. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • ВМС долучилися до того, щоб забезпечити безпеку цивільних суден, які будуть експортувати українське зерно, йдеться у повідомленні. Через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай – Чорне море в українські порти вже прибули вісім іноземних суден, які будуть завантажуватися зерном.
  • Це стало можливим завдяки знищенню російських окупантів на острові Зміїний, зазначили в ВМС України. Він має стратегічне значення та дозволяє контролювати надводну та повітряну ситуацію на Півдні України.
  • Через блокаду цивільного судноплавства світові компанії з морського транспортування використовували канал Суліна. Це призвело до скупчення великої кількісті суден та значного перевантаження каналу.

Контекст

Останні два місяці Туреччина – головний посередник у перемовинах щодо розблокування морських портів. Поки дипломати ходять кругами, турки приймають у своїх портах судна із краденим зерном і хваляться, що визволяли своє судно із порту Маріуполя. 

Журналісти «Суспільного» знайшли три судна, які начебто зайшли з Криму до Туреччини: «Сармовський 48», «Святий Миколай» та «Михаил Ненашев». Останнє судно супутники зафіксували на причалі зернотермінала «Авліта» у Севастополі 15 червня. Власник термінала – дочірня компанія російської державної Обʼєднаної суднобудівної корпорації, яка потрапила під прямі санкції США. «Там він погрузив 27 000 т зерна і, виключивши систему AIS, пішов до порту Кавказ, де зробив вигляд, що погрузив зерно у цьому порті», – стверджує журналіст Осман Пашаєв. Звідти судно попрямувало до турецького порту Іскендерун.

«Крадене зерно Росія вивозить до іноземних країн, у тому числі до Туреччини, – заявляв на брифінгу 3 червня посол України в Туреччині Василь Боднар. – Ми звернулися до турецької сторони з проханням допомогти нам у вирішенні цієї проблеми».

7 липня МЗС України заявило, що влада Туреччини спочатку затримала, а пізніше відпустила російське судно «Жибек Жоли», яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу.

11 липня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Ердоган наголосив, що прагне, аби в Україні настав мир, і заявив, що Туреччина продовжує працювати над розробленим ООН планом постачання українських зернових продуктів на світовий ринок.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні