Категорія
Новини
Дата

В порти України новим маршрутом прибули вісім суден для завантаження зерном – ВМС України

1 хв читання

В українські порти вже прибули вісім іноземних суден, які будуть завантажуватися зерном. Безпеку цивільних суден у гирлі Бистре забезпечують Військово-морські сили України, йдеться у повідомленні ВМС. 

Ключові факти

  • ВМС долучилися до того, щоб забезпечити безпеку цивільних суден, які будуть експортувати українське зерно, йдеться у повідомленні. Через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай – Чорне море в українські порти вже прибули вісім іноземних суден, які будуть завантажуватися зерном.
  • Це стало можливим завдяки знищенню російських окупантів на острові Зміїний, зазначили в ВМС України. Він має стратегічне значення та дозволяє контролювати надводну та повітряну ситуацію на Півдні України.
  • Через блокаду цивільного судноплавства світові компанії з морського транспортування використовували канал Суліна. Це призвело до скупчення великої кількісті суден та значного перевантаження каналу.

Контекст

Останні два місяці Туреччина – головний посередник у перемовинах щодо розблокування морських портів. Поки дипломати ходять кругами, турки приймають у своїх портах судна із краденим зерном і хваляться, що визволяли своє судно із порту Маріуполя. 

Журналісти «Суспільного» знайшли три судна, які начебто зайшли з Криму до Туреччини: «Сармовський 48», «Святий Миколай» та «Михаил Ненашев». Останнє судно супутники зафіксували на причалі зернотермінала «Авліта» у Севастополі 15 червня. Власник термінала – дочірня компанія російської державної Обʼєднаної суднобудівної корпорації, яка потрапила під прямі санкції США. «Там він погрузив 27 000 т зерна і, виключивши систему AIS, пішов до порту Кавказ, де зробив вигляд, що погрузив зерно у цьому порті», – стверджує журналіст Осман Пашаєв. Звідти судно попрямувало до турецького порту Іскендерун.

«Крадене зерно Росія вивозить до іноземних країн, у тому числі до Туреччини, – заявляв на брифінгу 3 червня посол України в Туреччині Василь Боднар. – Ми звернулися до турецької сторони з проханням допомогти нам у вирішенні цієї проблеми».

7 липня МЗС України заявило, що влада Туреччини спочатку затримала, а пізніше відпустила російське судно «Жибек Жоли», яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу.

11 липня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Ердоган наголосив, що прагне, аби в Україні настав мир, і заявив, що Туреччина продовжує працювати над розробленим ООН планом постачання українських зернових продуктів на світовий ринок.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд