Категорія
Новини
Дата

В Україні арештували активи підприємства з Білорусі на 4 млрд грн. Ймовірно йдеться про ТОВ «Сервіс Ойл»

В Україні арештовано корпоративні права компанії з Білорусі у вигляді статутного капіталу в розмірі майже 1 млрд грн, а також майно вартістю 3 млрд грн, йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури. За даними джерел Forbes, йдеться про компанію «Сервіс Ойл».

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти 

  • За даними слідства, на території України функціонує білоруське підприємство, яке надає послуги у сфері добування нафти та природного газу. У своїй діяльності воно використовує обладнання підприємства «Бєлоруснєфть».
  • Йдеться про ТОВ «Сервіс Ойл», повідомили Forbes джерела в правоохоронних органах. Клієнтами ТОВ, зокрема, були «Укргазвидобування» та ДТЕК.
  • Подільська окружна прокуратура Києва веде кримінальне провадження за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та зловживання повноваженнями юридичною особою (ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 364-1 КК України).
  • Наразі вживаються заходи щодо передачі майна в управління АРМА.

Контекст

ТОВ «Сервіс Ойл» (входило в РУП ВО «Бєлоруснєфть») засноване в 2012 році. Компанія спеціалізується на бурових роботах, капітальному і поточному ремонті свердловин, проєктуванні розробки нафтових родовищ тощо. 

У грудні минулого року компанія змінила засновника – замість РУП ВО «Бєлоруснєфть» ним стало ВАТ «Пуховичінафтопродукт». За даними YouControl, статутний капітал «Сервіс Ойл» складає 901,3 млн грн. В 2020 році виторг компанії впав з 1,024 млрд грн до 675 млн грн. У 2020 році збиток склав 138 млн грн (роком раніше був прибуток 115 млн грн).

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні