Категорія
Новини
Дата

В Україні побільшало роботи. У серпні на Work.ua зафіксована найбільша кількість вакансій від початку великої війни

2 хв читання

За підсумками серпня в Україні зросли зарплати та кількості вакансій, зокрема й на Харківщині, яка повертається до п’ятірки регіонів-лідерів, свідчить дослідження сайту вакансій Work.ua. Роботодавці розмістили в останній місяць літа рекордну з початку повномасштабного вторгнення кількість вакансій.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • У серпні роботодавці розмістили на сайті 115 482 вакансій, що на 3% більше, ніж у липні. Водночас це показник є найвищим з початку великої війни.
В Україні побільшало роботи. У серпні на Work.ua зафіксована найбільша кількість вакансій від початку великої війни /Фото 1

Динаміка вакансій. Інфографіка: Work.ua

  • Збільшення пропозицій відбулося майже у всіх регіонах, які традиційно входять у п’ятірку лідерів: на Київщині (+3%), Львівщині (+7%) та Одещині (+3%).
  • Приріст вакансій не обійшов і Харківщину (+4%), яка змогла повернутися на своє місце в п’ятірці, витіснивши звідти Івано-Франківщину. 
  • Роботи побільшало у Закарпатській (+10%), Житомирській (+9%), Рівненській (+8%), Вінницькій (+8%) областях. У Дніпропетровській області зафіксований невеличкий спад порівняно з липнем.
В Україні побільшало роботи. У серпні на Work.ua зафіксована найбільша кількість вакансій від початку великої війни /Фото 2

Області з найбільшою кількістю вакансій. Інфографіка: Work.ua

  • У серпні найбільше роботи прибуло для освітян та фахівців творчих професій. Помітніший приріст вакансій у категорії «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» (11 137, +7%). Також є зростання у категорії «Медицина, фармацевтика» (8196, +6%). 
  • Помірне зростання у категоріях «Сфера обслуговування» (20 497, +4% до липня), «Робочі спеціальності, виробництво» (19 932 вакансій, +4%), «Роздрібна торгівля» (13 979, +3%), «Логістика, склад, ЗЕД» (11 790, +3%), «Адміністрація, керівництво середньої ланки» (10 153, +2%), «Бухгалтерія, аудит» (7 563, +1%).
  • Трохи поменшало вакансій у категоріях «Продаж, закупівля» (13 418, -1%) та «Транспорт, автобізнес» (9 014, -1%). Водночас найбільший приріст вакансій для шукачів у категоріях «Освіта, наука» (5 640, +27%) та «Культура, музика, шоу-бізнес» (778, +23%).
В Україні побільшало роботи. У серпні на Work.ua зафіксована найбільша кількість вакансій від початку великої війни /Фото 3

Категорії з найбільшим приростом вакансій. Інфографіка: Work.ua

  • Пропозицій віддаленої роботи незначно поменшало. Схоже, роботодавці поки не готові відповідати на запит ринку й активно пропонувати шукачам гнучкі умови.
  • Ще одна категорія пропозицій роботи – вакансії з бронюванням. У червні роботодавці розмістили 6 642 такі пропозиції роботи, що на 16% більше проти липня.
  • Середня зарплата на ринку праці продовжує зростати. У серпні позначка збільшилася на +2,4% до 21 500 грн.
  • Найбільше зростання зарплат у серпні відбулося в категорії «Транспорт, автобізнес» (+5% до липня, 30 000 грн), яка водночас входить в топ найменш конкурентних серед шукачів категорій.
  • У серпні найвищі середні зарплати (окрім керівних посад, сфери ІТ і фахівців до Сил оборони) отримували ендодонтисти (55 000 грн), водії-міжнародники (50 000 грн), керамісти (47 500), медіапродюсери, рихтувальники (45 000 грн), рієлтори (40 000 грн).
  • Кількість відгуків на вакансії Сил оборони зменшилася на 20%. Високу конкуренцію серед шукачів бачимо у категоріях «Маркетинг, реклама, PR», «Продаж, закупівля», «Юриспруденція».
  • У серпні 44% відгуків надіслали жінки, 56% – чоловіки. Частка жінок знову зросла.
В Україні побільшало роботи. У серпні на Work.ua зафіксована найбільша кількість вакансій від початку великої війни /Фото 4

Розподіл кандидатів за досвідом, віком та статтю. Інфографіка: Work.ua

Контекст

Український бізнес під час війни відчуває дефіцит кадрів через міграцію та мобілізацію, посилення конкуренції за працівників і проблеми з продуктивністю праці. Вочевидь, це дало змогу Нацбанку поліпшити прогноз щодо безробіття у 2024 році з 16,2% до 14,2%.

Кадрові проблеми частіше відчували підприємства тих видів діяльності, де історично переважали чоловіки (у будівництві, транспорті, добувній промисловості). Підприємства цих видів частіше пов’язували брак працівників з мобілізацією та найвище оцінювали її негативний вплив на свою діяльність.

Розмір середньомісячної зарплати в Україні у другому кварталі 2024 року зріс на 22,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив 20 964 грн, свідчать дані Держстату.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні