Категорія
Новини
Дата

В Україні цьогоріч удвічі побільшало фізосіб-банкрутів

1 хв читання

За перші пʼять місяців року 343 українці подали на банкрутство, повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Верховного Суду. Це у 2,2 раза більше, ніж минулого року. 

Загалом за останні пʼять років в Україні відкрилося майже 2000 справ про банкрутство людей.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Від початку року 343 українці подали до суду, аби їх визнали неплатоспроможними. Кількість справ про банкрутство людей зросла у 2,2 раза порівняно з відповідним періодом торік. За весь минулий рік цей статус отримали 575 людей. 
  • Найменше справ про банкрутство людей було відкрито у 2019 році. Це був перший рік, коли закон дозволив громадянам визнавати себе неплатоспроможними через суд. Тоді було відкрито 22 справи про банкрутство людей. 
  • Відтоді кількість людей, які хотіли визнати себе неплатоспроможними, постійно зростала: у 8,3 раза за 2020 рік та у 2,7 раза за 2021-й.
  • Загалом за весь час було відкрито 1993 справи про банкрутство українців. Кожен другий банкрут – у віці від 25 до 45 років: 58%, або понад 1100. Третина банкрутів старша за 45 років – 38,3%, або 764 людини. Найменше банкрутів серед молоді до 25 років – лише 3,7%.
  • Гендерний розподіл виявився майже рівноцінним: 54% усіх банкрутів – чоловіки, а 46% – жінки.
В Україні цьогоріч удвічі побільшало фізосіб-банкрутів /Фото 1

Інфографіка: Опендатабот

В Україні цьогоріч удвічі побільшало фізосіб-банкрутів /Фото 2

Інфографіка: Опендатабот

Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст 

У жовтні 2018 року Верховна Рада дозволила фізичним особам набувати статус банкрута. Повноцінно процедура почала працювати у 2019-му. Відтоді людина, яка потрапила у скрутне матеріальне становище, може ініціювати своє банкрутство і, пройшовши всю процедуру, звільнитися від боргів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні