Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни – дослідження YouControl.Market /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни – дослідження YouControl.Market

2 хв читання

Getty Images

За період із 2022 року по перший квартал 2024 року в Україні закрилося 1261 аграрне підприємство, вони займають найбільшу частку серед усіх ліквідованих компаній, йдеться у аналізі YouControl.Market. Наступні сфери за кількістю закриттів – оптова торгівля, операції з нерухомістю та будівельні компанії.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Минулого року в Україні закрили трохи більше 4000 компаній – це вдвічі менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році. Водночас у 2023-му було відкрито близько 26 700 нових компаній.
Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни – дослідження YouControl.Market /Фото 1

Інфографіка: YouControl.Market

  • Найбільше за час повномасштабного вторгнення зросла частота закриття компаній на ринку юридичних послуг. Згідно із аналізом, частка закриття таких компаній в загальній кількості зросла у 2 рази. Тобто якщо в 2021 році на юридичний сектор припадало 2,3% усіх припинень бізнес-діяльності в Україні, то за період повномасштабної війни частка закритих юридичних компаній зросла до 4,7%. 
Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни – дослідження YouControl.Market /Фото 2

Інфографіка: YouControl.Market

  • Другою галуззю, де зріс рівень закриття компаній під час війни, є сільське господарство. Тут приріст частки сектору в ліквідації підприємств склав 1,4 п.п. Також серед лідерів із негативною динамікою опинилися такі сектори, як операції з нерухомістю, медичні заклади та фінпослуги.
  • Водночас знизилась інтенсивність ліквідацій компаній в секторах водопостачання, деревообробки, роздрібної і оптової торгівлі.
  • Інтенсивність офіційних ліквідацій підприємств під час повномасштабної війни у порівнянні з 2021 роком найбільше зросла в Одеській, Запорізькій та Київській областях.
  • Зміна частки Одеської області в загальній кількості закритих компаній під час повномасштабної війни склала 1,6 п.п. – з 7,4% до 9%. Це означає, що під час війни в Одеській області погіршилися умови для ведення бізнесу. 
Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни – дослідження YouControl.Market /Фото 3

Інфографіка: YouControl.Market

  • Натомість суттєве зниження закриттів бізнесу спостерігалося у таких регіонах як Херсонська, Харківська та Донецька області. Це повʼязано з окупацією частини регіонів, а не з покращенням умов ведення бізнесу. 

Контекст

Щокварталу Державна служба статистики оновлює зведені дані про кількість зареєстрованих підприємців і юридичних осіб. У квітні Forbes Ukraine дослідив, що відбулося в українському бізнесі за останні 12 місяців. Зокрема, за останній рік закрилося багато компаній у фінансовому секторі, зокрема страховики та лізингодавці. Так, закрилося 5,5% компаній, що мали КВЕД 65.12 «Інші види страхування, крім страхування життя», а також 5% компаній із КВЕД 64.91 «Фінансовий лізинг».

У сегменті юридичних осіб найбільш помітним трендом є активна реєстрація нових благодійних організацій. За рік їх побільшало на 10%, і тепер близько 30 600.

За рік, що завершився 31 березня, кількість фізичних осіб – підприємців в Україні зросла на 179 805, тобто більш як на 12%. Тенденція простежується по усій країні: темпи зростання на 11-18% – у всіх регіонах, окрім охоплених бойовими діями Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської областей.

Загалом в Україні зараз зареєстровано 1,63 млн фізичних осіб-підприємців. Найбільший приріст кількості ФОП – у Київській області, у тому числі за рахунок релокації бізнесу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні