Категорія
Новини
Дата

В Україні заборонять ліки російського та білоруського виробництва. Верховна Рада ухвалила закон

Верховна Рада заборонила обіг лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території РФ або Білорусі. Законопроєкт №7313 в цілому підтримали 316 народних депутатів, повідомив депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Ключові факти

  • Документом пропонується надати можливість МОЗ відмовляти у державній реєстрації лікарського засобу або скасовувати його державну реєстрацію в Україні, якщо буде виявлено, що хоча б один етап його виробництва здійснюються у РФ або Білорусі.
  • Скасовувати держреєстрацію ліків також буде дозволено, якщо заявник або його представник пов’язані з російськими компаніями.
  • На період воєнного стану Кабміну буде дозволено зупиняти експорт лікарських засобів, якщо виникатиме проблема із забезпеченням потреб системи охорони здоров’я. 

Контекст

На сьогодні вже запроваджено заборону на ввезення в Україну ліків російського та білоруського виробництва. Водночас через інші країни в Україну можуть потрапляти лікарські засоби міжнародних фармацевтичних компаній, вироблені на підприємствах РФ і Білорусі або з їхньої сировини.

Матеріали по темі