В Україні запрацює українсько-американський оборонний акселератор MITS. У його наглядовій раді – колишні чиновники НАТО і фахівці з Lockheed Martin, що виробляє HIMARS. Про це Forbes повідомили в акселераторі.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- MITS пропонує стартапам інвестицію у $200 000, з яких $100 000 – у вигляді прямої інвестиції в компанію та $100 000 – у вигляді акселерації від MITS і приватного американського університету American University Kyiv, партнером якого є Arizona State University.
- Цільовий розмір MITS – $50 млн.
- Акселератор разом із університетом розробили спеціальну бізнес-програму для оборонних стартапів. Вона складається з двох етапів, що тривають по три місяці кожен. Програма складається з двох навчальних блоків: розвиток бізнес-мислення та практика.
- У фокусі акселератора – команди, які вже мають працюючий MVP або максимально наближені до робочого продукту.
- Пріоритетні напрями: наземні роботизовані системи; наземні, морські та повітряні безпілотники; РЕБ; засоби звʼязку; військовий транспорт; мінування та розмінування; софт та ШІ; боєприпаси та екіпірування.
- Перша група на акселерацію може подати заявки до 14 березня.
Контекст
Засновниками акселератора є група американських інвесторів на чолі з Перрі Бойлом, колишнім членом виконавчого комітету Point 72, LP, однієї з провідних світових компаній з управління інвестиціями.
Співголови наглядової ради – колишній стратегічний радник міністра оборони США та генсекретаря НАТО Філіп Карбер, ексзаступник помічника генсекретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Ернест Герольд.
До правління входять співзасновник ACME General Corp. Девід Бонфілі, ексрегіональний директор з розвитку міжнародного бізнесу в Lockheed MartinМонік Браун, співзасновник обʼєднання учасників технологічної екосистеми UATechosystem Антон Мельник. У якості едвайзера — військова волонтерка Аліна Ловчиновська.
З липня 2023 року в Україні запрацював фонд Dare to Defend Democracy (D3), серед партнерів якого eксCEO Google Ерік Шмідт. Досі це був єдиний публічний приватний фонд, який інвестує в українські оборонні стартапи.
Загалом в Україні є три фонди, що інвестують у дефенс, казала в інтерв’ю Forbes керуюча партнерка D3 Venture Capital Евелін Бучацький.
З чотирьох інвесторів у новий фонд Шмідт інвестував найбільше – $10 млн із $19 млн, писав The Washington Post. Імена партнерів фонду Бучацький не розголошує.
D3 Venture Capital уже профінансував сім українських стартапів на загальну суму $875 000. Інвестиції отримали Zvook, Frontline, Swarmer, Drone Space, Ailand Systems, HighCat, Tytan.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.