В Україні знову зріс дефіцит потужності, в Дніпропетровській та Харківській областях ввели аварійні відключення світла – «Укренерго» /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

В Україні знову зріс дефіцит потужності, в Дніпропетровській та Харківській областях ввели аварійні відключення світла – «Укренерго»

Shutterstock

В середу, 11 січня, станом на 10:00 споживання електроенергії в Україні підвищилось через суттєве зниження температури, повідомляє «Укренерго». Внаслідок цього зріс дефіцит потужності, почали застосовувати аварійні відключення.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей доведені ліміти споживання. Вже з 7:00 у Дніпропетровській та Харківській областях ліміти були критично перевищені і для збереження стабільної роботи енергосистеми були застосовані аварійні відключення.
  • Зазначається, що в окремих областях через поривчастий вітер є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи. 
  • У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок активних бойових дій.

Контекст

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б у повній мірі покрити потребу в електроенергії.

Напередодні в енергопостачальній компанії YASNO заявили, що збільшення відключень світла в Києві спричинено зниженням температури. «Кожні -5°С – це +200 МВт, а значить, сьогодні нам для Києва потрібно більше МВт. І ви ніколи не знаєте, який саме мегават призведе до переходу на аварійні відключення», – пояснив гендиректор компанії Сергій Коваленко.

За його словами, і генерація, і мережі зараз не в тому стані, щоб працювати без обмежень. Зараз саме той час, коли по всій країні є суттєвий дефіцит генерації. Окрім цього, ситуація ускладнюється й тим, що зараз на капітальному ремонті один з блоків Рівненської АЕС.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні