В Україні знову зріс дефіцит потужності, в Дніпропетровській та Харківській областях ввели аварійні відключення світла – «Укренерго» /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

В Україні знову зріс дефіцит потужності, в Дніпропетровській та Харківській областях ввели аварійні відключення світла – «Укренерго»

Shutterstock

В середу, 11 січня, станом на 10:00 споживання електроенергії в Україні підвищилось через суттєве зниження температури, повідомляє «Укренерго». Внаслідок цього зріс дефіцит потужності, почали застосовувати аварійні відключення.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей доведені ліміти споживання. Вже з 7:00 у Дніпропетровській та Харківській областях ліміти були критично перевищені і для збереження стабільної роботи енергосистеми були застосовані аварійні відключення.
  • Зазначається, що в окремих областях через поривчастий вітер є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи. 
  • У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок активних бойових дій.

Контекст

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б у повній мірі покрити потребу в електроенергії.

Напередодні в енергопостачальній компанії YASNO заявили, що збільшення відключень світла в Києві спричинено зниженням температури. «Кожні -5°С – це +200 МВт, а значить, сьогодні нам для Києва потрібно більше МВт. І ви ніколи не знаєте, який саме мегават призведе до переходу на аварійні відключення», – пояснив гендиректор компанії Сергій Коваленко.

За його словами, і генерація, і мережі зараз не в тому стані, щоб працювати без обмежень. Зараз саме той час, коли по всій країні є суттєвий дефіцит генерації. Окрім цього, ситуація ускладнюється й тим, що зараз на капітальному ремонті один з блоків Рівненської АЕС.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні