Категорія
Новини
Дата

Велика Британія може конфіскувати російські активи для передачі Україні – The Guardian

Велика Британія розглядає можливість конфіскації заморожених російських активів для передачі Україні, пише The Guardian. Британські МЗС, МВС та мінфін наразі працюють над реалізацією цієї ідеї. 

Ключові факти

  • Велика Британія має намір наслідувати приклад Канади і накласти арешт на активи росіян у Сполученому Королівстві, щоб передати їх Україні, повідомила голова британського МЗС Ліз Трасс.
  • «Я підтримую цю концепцію. Ми дуже уважно стежимо за цим. Канадці нещодавно ухвалили закон, над яким ми працюємо спільно з МВС та мінфіном. Я, безумовно, погоджуюсь із цією ідеєю. Нам просто потрібно опрацювати всі деталі цього питання», – сказала Трасс.
  • Можливо, британському парламенту потрібно буде ухвалити новий закон, що дозволяє здійснити задумане. Однак, додала міністр, можливо, вийде обійтися без цього.
  • Вилучені кошти можуть бути передані або приватним особам у вигляді відшкодування збитків, або українській владі, зазначає видання.

Контекст

Влада Великої Британії заморожує російські активи на суму $350 млрд через війну РФ проти України, повідомила в квітні Ліз Трасс. У Сполученому Королівстві вже заморожені активи кількох російських олігархів та великих компаній. Наразі законодавство Великої Британії передбачає замороження російських активів на 56 днів і продовжити призупинення ще на 56 днів. У цей період власник активу не може жодним чином отримати вигоду від нього.

24 червня Сенат Канади ухвалив закон, що передбачає можливість конфіскації російських активів. Законопроєкт був запропонований премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Документ налічує 450 сторінок і пропонує низку заходів, серед яких заборона строком на два роки на покупку житла іноземними громадянами, а також право на конфіскацію і продаж активів осіб, відповідальних за вторгнення РФ до України. Раніше повідомлялося, що Канада заморозила російські активи на $123 млн.

Матеріали по темі