Категорія
Новини
Дата

Велика Британія може конфіскувати російські активи для передачі Україні – The Guardian

Велика Британія розглядає можливість конфіскації заморожених російських активів для передачі Україні, пише The Guardian. Британські МЗС, МВС та мінфін наразі працюють над реалізацією цієї ідеї. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Велика Британія має намір наслідувати приклад Канади і накласти арешт на активи росіян у Сполученому Королівстві, щоб передати їх Україні, повідомила голова британського МЗС Ліз Трасс.
  • «Я підтримую цю концепцію. Ми дуже уважно стежимо за цим. Канадці нещодавно ухвалили закон, над яким ми працюємо спільно з МВС та мінфіном. Я, безумовно, погоджуюсь із цією ідеєю. Нам просто потрібно опрацювати всі деталі цього питання», – сказала Трасс.
  • Можливо, британському парламенту потрібно буде ухвалити новий закон, що дозволяє здійснити задумане. Однак, додала міністр, можливо, вийде обійтися без цього.
  • Вилучені кошти можуть бути передані або приватним особам у вигляді відшкодування збитків, або українській владі, зазначає видання.

Контекст

Влада Великої Британії заморожує російські активи на суму $350 млрд через війну РФ проти України, повідомила в квітні Ліз Трасс. У Сполученому Королівстві вже заморожені активи кількох російських олігархів та великих компаній. Наразі законодавство Великої Британії передбачає замороження російських активів на 56 днів і продовжити призупинення ще на 56 днів. У цей період власник активу не може жодним чином отримати вигоду від нього.

24 червня Сенат Канади ухвалив закон, що передбачає можливість конфіскації російських активів. Законопроєкт був запропонований премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Документ налічує 450 сторінок і пропонує низку заходів, серед яких заборона строком на два роки на покупку житла іноземними громадянами, а також право на конфіскацію і продаж активів осіб, відповідальних за вторгнення РФ до України. Раніше повідомлялося, що Канада заморозила російські активи на $123 млн.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні